UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

ГРОМАДИ БАХМАЧЧИНИ РОЗПОЧИНАЮТЬ ПРОЦЕС ОБ’ЄДНАННЯ

14:31

16.02.2016

Урядом у 2014 році була схвалена Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та затверджено План заходів з її реалізації, прийнято Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Однак, кожна реформа потребує своїх виконавців та глибокого розуміння суті реформування.

З метою роз'яснення механізму утворення об'єднаних територіальних громад в районній раді відбулася нарада з головами територіальних громад району, які виявили бажання розпочати процес об'єднання.

З основними етапами даного процесу всіх присутніх ознайомила виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад,  депутат обласної ради від ПП «Наш край», голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко.

На сьогодні переважна більшість територіальних громад, маючи право вирішувати питання місцевого значення, неспроможна їх виконувати через брак власних коштів, занепад або відсутність інфраструктури (необхідних будівель, споруд, доріг тощо), а також брак кадрів відповідної кваліфікації.

Тому значна частина питань місцевого значення не вирішується належним чином – не утримуються приміщення шкіл і лікарень та інші будівлі комунальної власності, не забезпечується благоустрій території, нічне освітлення вулиць тощо.

Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Йдеться про наділення територіальних громад більшими ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів.

Перш за все мова йде про зарахування до їхніх бюджетів 60% податку на доходи громадян. З додаткових ресурсів у ході реформи місцеві ради отримують власний земельний податок, ставки якого на своїй території кожна рада встановлюватиме самостійно. При цьому до юрисдикції кожної ради передаються всі землі відповідної громади, в тому числі й за межами населених пунктів. Також запроваджується обов'язковий у країнах зі спроможним місцевим самоврядуванням місцевий податок на нерухоме майно. Рішення про його запровадження та про його ставки кожна місцева рада теж приймає самостійно. Громада отримує також 5% від продажу пального на АЗС, алкогольних та тютюнових виробів. За бюджетами місцевого самоврядування залишаються такі джерела, як раніше закріплені місцеві податки і збори. Крім того, з державного бюджету будуть виділятися кошти на розвиток об'єднаної територіальної громади.

У ході конструктивного діалогу було обговорено проблемні питання процесу об'єднання та шляхи їх вирішення, надано методичну допомогу.

 Підводячи підсумки наради, Ірина Грозенко зазначила , що даний процес складний, потребує значних зусиль, але це вимога сьогодення і йти цим шляхом необхідно.

Прес-служба ВАССР

14:31

16.02.2016

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0