UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад М. Фурсенко знаходиться з робочим візитом у Норвегії

02:00

30.10.2012

Візит відбувається за сприяння та фінансової підтримки Програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні».  Мета візиту – ознайомлення з успішними підходами до розвитку місцевої влади.

М. Фурсенко:

«Органи регіонального та місцевого самоврядування Норвегії мають довгу історію, тож Україні є, чому повчитися… На відміну від інших скандинавських країн, місцеве самоврядування не прописано в Конституції Норвегії, тобто, не підлягає конституційному захисту.  Але через доволі значну самостійність муніципалітетів, велика увага приділяється контролю за їхньою діяльністю. Муніципальна рада має вирішальне слово по всіх питаннях. Вона також обирає спеціальний наглядовий комітет для нагляду за діяльністю муніципалітетів та здійснення суворого контролю бухгалтерських систем».

Норвежські комуни  несуть відповідальність за систему початкової освіти, соціальні  послуги, політику зайнятості, місцеве планування, муніципальні дороги та водопостачання.

До обов’язків  окружної влади входить середня освіта, деякі технічні служби, регіональний транспорт, розвиток малого та середнього бізнесу, регіональна культура та спорт. Таким чином, муніципалітети та округи надають мешкацям Норвегії дві третини усіх соціальних послуг.

За норвежськими законами кожний з цих рівнів фінансується через місцеве оподаткування, податки  від місцевих підприємців, а також частково за рахунок надходжень із центранльних органів влади та інших державних інститутів.

М. Фурсенко:

«Держава зберігає за собою прерогативу контролю за органами місцевого самоврядування у вигляді комунального департаменту, який має право скасовувати рішення цих органів на підставі помилок при ухваленні рішень».

Ознайомившись з розвитком  місцевого самоврядування Норвегії, Голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад підкреслив, що головним питанням взаємодії Центру та влади на місцях вважається питання контролю. Але норвежське суспільство навчилося  підтримувати баланс між реалізацієй державної політики та автономією місцевої влади.

 

02:00

30.10.2012

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0