UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

У Кабміні обговорили план заходів Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства

16:53

04.05.2016

27 квітня 2016 року голова Громадської ради при Мінрегіоні Павло Міхайліді взяв участь в обговоренні пропозицій до плану заходів на 2016 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

Затвердження Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки зумовлена ​​необхідністю створення державою сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства, налагодження ефективної взаємодії громадськості з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Представники Кабінету Міністрів України відзначили, що для розробки цієї стратегії було проведено більше 7 семінарів, до цієї роботи залучено понад 700 громадських організацій.

У заході взяли участь представники інститутів громадянського суспільства, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України.

За словами заступника Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідуючої відділом сприяння розвитку громадянського суспільства та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів Наталії Окша, тепер потрібно шукати нові шляхи, висунути шляхи вирішення проблем, знайти цивільного комунікатори, моніторити процеси для вдосконалення проекту вищезгаданої стратегії. Також вона зазначила, що реалізація Стратегії передбачається здійснювати за стратегічними напрямами: створення сприятливих умов для формування і інституційного розвитку організацій громадянського суспільства, забезпечення ефективних процедур участі громадськості у формуванні та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення, стимулювання участі організацій громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України, створення умов для міжвідомчого співробітництва.

Голова Громадської ради при Мінрегіоні, президент Союзу кризових менеджерів України Павло Міхайлідігостро підкреслив у своєму виступі, що, для реалізації стратегії, і взагалі, організації взаємодії з суспільством необхідна участь перших осіб держави, зустріч і щільна робота міністрів з експертами, перших осіб органів місцевого самоврядування з громадянами на місцях.

Павло Міхайліді звернув увагу присутніх так само і на той факт, що необхідно сформувати певні критерії відбору представників інститутів громадянського суспільства, які беруть участь у формуванні громадських рад. "Громадська рада має бути робочою площадкою, де громадяни зможуть брати участь у формуванні та реалізації державної політики, - зазначив голова громадської ради та додав, - тільки завдяки кількісному (включаючи кількість учасників) та якісному критерієм (за результатами діяльності) відбору громадських організацій можна досягти ефективності функціонування громадських рад ". Також він зазначив, що необхідно виробити механізми взаємодії між органами державної влади та громадськими організаціями, так як тільки консолідуючи зусилля можна отримати обопільний результат в реформах і розвитку держави. Першим кроком до цього, за словами Павла Міхайліді стане систематичне проведення громадських слухань за участю представників громадськості та перших осіб членів Кабінету міністрів.

Також під час громадського обговорення були висунуті пропозиції щодо запровадження механізмів здійснення благодійної діяльності, реєстрації релігійних організацій, дослідження партнерства бізнесу і громадських організацій.

За результатами громадських слухань було вирішено розглянути пропозиції, викладені в протоколі громадських слухань для внесення їх в стратегії.

Джерело: Мінрегіон

16:53

04.05.2016

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0