UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

ЗАПРОВАДЖЕНО ПЕРШУ ЕЛЕКТРОННУ ПОСЛУГУ У ПРИРОДООХОРОННІЙ СФЕРІ

10:17

05.07.2016

 Запроваджено першу електронну послугу у природоохоронній сфері - електронний сервіс здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами.

Міністерство екології та природних ресурсів України спільно із Державним агентством з питань електронного урядування та Дніпропетровською облдержадміністрацією за підтримки Німецького товариства Міжнародного Співробітництва «GIZ» презентує електронний сервіс здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами. Ініціатива реалізується за підтримки проекту «Реформа управління на сході України», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.

Це - перший крок до впровадження елементів електронного урядування в природоохоронній сфері. Відтепер подати декларацію про відходи можна в он-лайн режимі. Сервіс працюватиме безкоштовно. Електронна адреса сервісу:www.E-ECO.GOV.UA.

Згідно з чинним законодавством, кожен суб’єкт господарювання, зареєстрований в Україні, повинен декларувати дані про відходи. За 2015 рік на реєстрацію декларацій про відходи подали лише 6217 суб’єктів господарювання, що становить приблизно 1% від загальної кількості зареєстрованих суб’єктів.

До запровадження електронного декларування суб’єкт господарювання звертався до ліцензованих установ за допомогою у проведенні інвентаризації та паспортизації відходів. В результат проведення цих процедур розраховується показник загального утворення відходів. Якщо цей показник є менше 50, у цьому випадку немає необхідності отримувати будь-які дозвільні документи. Якщо показник від 50 до 1000 - необхідно подавати на реєстрацію декларацію про утворення відходів. Якщо цей показник більше 1000, то підприємство має складати реєстрову карту об’єктів утворення відходів та отримувати дозвіл на здійснення операцій з поводження з відходів. Процедура займала мінімум 5 днів, і могла містити в собі корупційну складову. Адже часто відповідні органи повертали такі декларації підприємцям назад, мотивуючи це неправильним заповненням. Тепер такі випадки будуть неможливими.

Ключові переваги нового сервісу:
- автоматизація та спрощення процедури реєстрації декларації;
- створення єдиної бази даних утворювачів відходів;
- підвищення якості надання адміністративних послуг;
- нівелювання корупційних ризиків;
- прозорість та відкритість надання послуги;
- скорочення процедури надання декларації до години;
- важливою перевагою запуску сервісу є потенційне збільшення надходжень до бюджету для реалізації екологічних програм.

На 2016 рік Бюджетом Міністерству екології та природних ресурсі передбачено лише 232 млн. грн. на реалізацію природоохоронних заходів. Бюджетним кодексом передбачено, що надходження 80% екологічного податку до місцевих бюджетів та 20% - до державного бюджету. Ми можемо прогнозувати, що якщо реєстрація дозвільних документів буде прозора та суб’єкти господарювання почнуть декларувати відходи, то надходження з екологічного податку до бюджету може зрости в десятки разів. Ці кошти дозволять кардинально змінити виконання екологічних програм у країні.

Пілотний проект зі створення першої електронної послуги був відпрацьований за підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Джерело:Державне агентство з питань електронного урядування України

10:17

05.07.2016

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0