UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

ВОЛИНЬ – 8-МА ЗА КІЛЬКІСТЮ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД

12:19

03.08.2016

 

808490Експерти та фахівці з когорти виконавчої влади за результатами більше як 300 проведених зустрічей у громадах Волині окреслили ряд пропозицій до Перспективного плану формування територій громад області. Відтак, кількість громад зменшилася із 74 до 72. 

Про це інформує відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Своєрідну карту волинської адміністративно-територіальної реформи в частині зміцнення місцевого самоврядування передадуть на погодження у Кабінет Міністрів України. Коли своє слово щодо спроможності пропонованих громад скаже уряд, волинська глибинка зможе активно поринути у процес децентралізації, аби вже наступного року перейти на прямі бюджетні стосунки з державою й отримати кошти субвенції з Державного бюджету на розвиток інфраструктури. Хоча спершу перспективний план повинні розглянути й затвердити на рівні найвищого представницького органу краю.

IMG_5347.1 (Копировать)Тож, перш ніж передати остаточно сформований документ на розгляд сесії, пропоновані зміні востаннє обговорили під час засідання Волинської ради регіонального розвитку, що відбулася під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика сьогодні, 27 липня 2016 року.

Тривала у часі зустріч пройшла у форматі жвавого обговорення, позаяк у присутніх представників місцевого самоврядування, а особливо тих, котрим цікаві процеси створення об’єднаних громад, було чимало запитань. Слід зауважити, що окрім членів ради регіонального розвитку працювали й запрошені – голови постійних комісій облради, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів влади, установ та організацій.

IMG_5359.1 (Копировать)– Перші рішення дали позитивний результат й громади об’єднуються, але життя триває й навіть у такі процеси вносить корективи, – аргументував необхідність модифікації перспективного плану Володимир Гунчик.

Загальну статистику щодо утворених на Волині громад надав заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук. Акцентував на тому, що Волинь спільно з Запорізькою обл. посіли 8-му сходинку у розрізі держави. Якщо ж процес і надалі триватиме такими ж темпами, то невдовзі з’являться нові громади та, відповідно, фіксуватимуть вищі показники.

– Загалом же на Волині процес проходить злагоджено, – зауважив Сергій Кошарук. – Позиція облдержадміністрації у цьому питання незмінна: лише добровільне об’єднання й розрахунок спроможності.

У розрізі районів області ситуацію окреслив Анатолій Пархомюк, директор Агенції регіонального розвитку Волинської обл. Підсумував фразою: «на місцях люди почати усвідомлювати, що зворотного шляху не має».

IMG_5374 (Копировать)У підсумку Волинська рада регіонального розвитку одноголосно ухвалила рішення підтримати пропонований перспективний план та передати його на розгляд депутатів обласної ради. Відтак, наступний етап упровадження реформи з децентралізація – у сесійній залі.

 Джерело:Інформаційний відділ Волинської ОДА

12:19

03.08.2016

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0