UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

В Чернігові відбулась нарада голів районних рад області з очільниками Чернігівської обласної влади

19:20

21.10.2016

В Чернігові відбулась нарада голів районних рад області з очільниками Чернігівської обласної влади: головою обласної ради Ігорем Вдовенком та головою обласної державної адміністрації Валерієм Кулічем.

На шляхах розв'язання назрілих проблемних питань акцентував увагу очільник обласної виконавчої влади, якому одному з перших було надано слово для виступу. Звертаючись до присутніх, Валерій Куліч охарактеризував хід проведення децентралізації в регіоні та окреслив основні завдання участі в цьому процесі керівників районних та міських рад краю. Керівник торкнувся як позитивних, так і вкрай негативних тенденцій. Зокрема звернув увагу на кримінальні масштаби розкрадання лісів в системі «Облагролісу», що сягають десятків мільйонів гривень. Позитивних же кроків набирають темпи створення об'єднаних територіальних громад. Між тим, до п'яти вже діючих ОТГ невдовзі приєднається удвічі більше громад. Виступаючий також зазначив, що із прийняттям відповідних законів, ОТГ будуть розпоряджатися навколишніми землями та лісами, що унеможливить розкрадання останніх та сприятиме надходженню до бюджетів громад необхідних для свого розвитку коштів.

Про актуальні питання децентралізації та реформування місцевого самоврядування, а також – зміни, внесені до нормативно-правової бази доповіла присутнім, керівник виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, Ірина Грозенко. Наголошуючи на багатьох аспектах процесу децентралізації та поступу до європейських цінностей життя, вона також зробила акцент на пасивності багатьох керівників органів місцевого самоврядування стосовно участі в розробці актуальних і якісних проектів, на які міжнародні фонди виділяють необхідні кошти. А це – кроки до покращання рівня соціальної сфери та інфраструктури громад. Україна буде заможною і економічно міцною лише тоді, коли відродиться наше українське село, а село відродиться пройшовши шлях децентралізації - наголосила промовець.

Важливою темою зборів були і «Земельні питання на сучасному етапі», з яких присутніх поінформував начальник Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області Олександр Колотілін. Виступаючий, зокрема, окреслив ситуацію з орендою земель, розповів про стан розподілу земельних ділянок для воїнів АТО, звернув увагу учасників зборів на цілу низку проблемних питань, які сьогодні хвилюють органи місцевого самоврядування тощо.

Значну увагу учасники заходу звернули і на питання стосовно "Розпорядження об'єктами комунальної власності. Діяльність комунального підприємства Чернігівської обласної ради "Чернігівоблагроліс" і його дочірніх підприємств", із сутністю та змістом якого їх ознайомив начальник управління комунального майна Чернігівської обласної ради Андрій Бунін, якого, як було зазначено, на цю посаду затверджено депутатським корпусом обласної ради після виявлення низки зловживань в системі управління комунальним майном області і, зокрема, в КП обласної ради "Чернігівоблагроліс".

Вів нараду голова обласної ради Ігор Вдовенко. Підводячи підсумок роботи керівник області зазначив: "Ніхто, крім нас самих не зробить рідну землю заможною, а людей, які на ній живуть, щасливими".

 

 

19:20

21.10.2016

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0