UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Семінар-нарада з очільниками територіальних громад Городнянського району

20:31

21.10.2016

В Городнянському районі, що на Чернігівщині, процес об’єднання територіальних громад активно вивчається громадськістю. По перспективному плану розвитку територіальних громад Чернігівської області в районі повинно бути три громади, але процедуру об’єднання не розпочала жодна.

З цього приводу в районній раді відбувся семінар-нарада з очільниками територіальних громад району.

Про стан проведення реформи органів місцевого самоврядування в області та переваги об’єднаних територіальних громад розповіла Ірина Грозенко, керівник Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, голова постійної депутатської комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції.

В своєму виступі Ірина Грозенко повідомила, що в Чернігівській області в 2015 році процес об’єднання пройшли і успішно працюють п’ять об’єднаних територіальних громад. В поточному році призначені перші вибори ще в 11 громадах. На кінець року в Чернігівській області буде 16 ОТГ, що складатиме 33%, а в загальному по Україні З68, що становить 24.5%.

Зупинилась на перевагах, які мають громади після об’єднання. А це перш за все прямі бюджетні відносини з Державним бюджетом України.

Поряд з цим об’єднані громади набувають такі власні ресурси, як 60 % податку з доходів фізичних осіб, акцизний податок, податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, податок на майно, єдиний податок, 25% екологічного податку, орендна плата за водні об’єкти, 75% коштів відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва та інші.

Порушене питання викликало ряд запитань, присутні в залі активно включились в обговорення цього питання.

Насамкінець виступаюча зазначила, що Україна зможе відродитися тільки тоді, коли відродиться українське село, а село відродиться пройшовши шлях децентралізації.

 

20:31

21.10.2016

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0