UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Децентралізація – національний проект

21:38

30.10.2016

Децентралізація - національний проект, який  реалізується сьогодні за участі Кабінету Міністрів України, обласних державних адміністрацій, районних державних адміністрацій, місцевого самоврядування, за підтримки багатьох  донорських проектів,  громадських організацій, українських та міжнародних експертів.

Нещодавно відбулась презентація проекту підтримки реформи U-Lead, що передбачає надання підтримки у розмірі близько 100 млн доларів Європейським союзом, 3 дні тому відкрито проект DOBRE, який за підтримки USIAD, який передбачає надання допомоги об’єднаним територіальним громадам 7 областей на суму 50 млн. доларів.

Крім того, працює ще один донорський проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який працює з громадами в Україні на протязі вже 8 років, ще задовго до того як стартувала реформа децентралізації. Основною метою Проекту є сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив у селах та містах України.

Фаза I проекту розпочалася в 2008 р., по завершенню якої  почалася друга фаза  у червні 2011 р. Впродовж 8 років завдяки наданої громадам допомоги  покращилися медичні послуги, надано доступ до чистої води, вирішено питання утилізації сміття, сформовано навчальне середовище і безпека населення. Трохи цифр:  модернізація 1 323 шкіл/дитсадків, 599 закладів охорони здоров’я, 110 проектів з водопостачання, 17 із захисту довкілля, 556 із енергоефективного вуличного освітлення та 27 інших ініціатив. Від самого початку проект встановив співпрацю з 24 областями, 201 районами, 800 сільськими радами і 25 містами. У рамках проекту приблизно 4 000 людей вже пройшли підготовку щодо впровадження підходу до місцевого розвитку, орієнтованого на громаду.   

ІІІ фаза проекту ЄС /ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджується протягом 2014-2017 років. Бюджет проекту на цей період - 23.8 млн. євро. Робота триває,вже затверджено 167 мікропроектів у сфері енергоефективності, 399 – енергозбереження, 57 – охорони здоров’я, 39 – водопостачання і 45 – економічного розвитку села, що в цілому складає 813  мікропроектів. Понад 2 млн. людей у сільських громадах відчують переваги від впровадження третьої фази проекту. У рамках компоненту з розвитку міст буде надано підтримку малим містам із населенням 10 000 – 150 000 у 12 областях.

Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – це довготривала і комплексна ініціатива зі зміцнення потенціалу, спрямована на пропагування сталого місцевого розвитку в Україні.  Проект підтримує врядування за участі громад та ініціативи, впроваджувані громадами, щоб покращити умови проживання людей у сільській і міській місцевості по всій країні, приділяючи особливу увагу відновленню соціальної та комунальної інфраструктури  у пріоритетних сферах  охорони здоров’я, екології, управління водними ресурсами, покращення управління житловим сектором,  енергоефективності і місцевого економічного розвитку.

Протягом 27-28 жовтня 2016 року в Тернополі за ініціативи проекту проходить конференція «Спроможні громади – основа розвитку регіонів», яка об’єднала усіх учасників процесу децентралізації – органи влади, міжнародних донорів та об’єднані територіальні громади для вироблення спільних рекомендацій щодо підготовки та впровадження стратегічних планів об’єднаних громад, удосконалення механізмів надання послуг членам громад, посилення їхньої фінансової спроможності, подальшої розробки спільних ініціатив влади, донорів та громад задля пришвидшення руху останніх до європейських стандартів.

Під час заходу представники семи областей поділилися власним досвідом впровадження реформи у своїх регіонах та обговорили перспективи об'єднаних територіальних громад у контексті децентралізації.

Безумовно, без донорської підтримки, амбітний національний проект реформи децентралізації не набув би такого масштабу!

 

      Джерело: НАЦІОНАЛЬНА РАДА РЕФОРМ

21:38

30.10.2016

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0