UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Підписано Меморандум про співпрацю Київського обласного відділення ВАССР з обласною радою та адміністрацією Київщини

12:10

08.11.2013

 

9  жовтня  2012 р. підписаний Меморандум про співробітництво між Київським обласним відділенням Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад та Київською обласною державною адміністрацією та Київською обласною радою.

На засіданні були присутні  Голова Київської обласної  державної адміністрації А. Присяжнюк, Голова обласної Ради  О. Качний, Голова Асоціації сільських та селищних рад М. Фурсенко, керівник  Київського обласного відділення ВАССР – І.І. Качан,  представники  Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Під час засідання учасниками зібрання були розглянуті та обговорені наступні питання: встановлення партнерських відносин ВАССР з органами місцевої влади Київської області, реалізація Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Київської області у 2012 році, проблеми соціального-економічного розвитку сільських територіальних громад, досвід створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на Київщині тощо.

Як повідомив голова КОДА А. Присяжнюк, одним з пріоритетних напрямків роботи  сьогодні є відродження села та створення сприятливих умов для його розвитку, закладених у програмі «Рідне село».

«На мою думку, для саморозвитку територіальних громад необхідні: соціальна інфраструктура і соціальний капітал,  тобто, людський ресурс і його якість. На жаль, 80% сільських рад або не мають цих двох складових, або постійно їх втрачають. У цьому контексті питання адміністративно-територіальної реформи є першорядним і пріоритетним», - сказав під час виступу Голова Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад М. Фурсенко .

 «Активність сільських громад у економічних процесах зведена майже до нуля .На жаль, за останні роки поряд з активним розвитком великотоварного виробництва пригальмувався (а де й  зупинився)  розвиток малих та середніх сільгосппідприємств. А саме вони  реально підтримують життя на селі. З метою залучення селян  до процесів розвитку малого і середнього товаровиробника  та поліпшення умов проживання на селі й розроблена програма «Рідне село». Сьогодні  це є одним із основних напрямків державної політики в агросекторі», - продовжив голова ВАССР.

Нагадаємо, що основна ідея стратегії «Рідне село», -  розвиток кооперативного руху.

«Статистика свідчить, що у приватних господарствах України виробляється значна частка сільгосппродукції. Так, у 2011 р.  у дрібнотоварних сільськогосподарських  господарствах вироблено 80% молока, 47% м’яса, 98% картоплі, 37% яєць. Це значні частки у загальному виробництві, які здебільшого не залучаються до економічного обороту. Тож, створення кооперативів дасть  можливість включити вироблену фермерськими та селянськими господарствами продукцію  в маркетинговий ланцюг, підвищити якість сільгосппродукції. Це стане ефективним механізмом згуртування селян навколо вирішення  цілої низки соціально-економічних питань, таких як подолання безробіття, бідності тощо… «

 

 

12:10

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0