UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

В Україні створюється мережа РегіоНет – всеукраїнська спільнота фахівців з розвитку територій та громад

11:10

08.11.2013

 

Мережа РегіоНет є новою для України ініціативою, що реалізовується за сприяння Європейського Союзу. Суть ідеї РегіоНет – згуртування у всеукраїнській фаховій спільноті людей, чия професійна діяльність безпосередньо пов’язана із розвитком регіонів та громад.

Метою створення РегіоНет є об’єднання та професійний розвиток фахівців з регіонального та місцевого розвитку з усіх регіонів України, їх залучення до вироблення та реалізації політики, а також забезпечення для усіх суб’єктів розвитку територій (влади, бізнесу, громадськості) можливості отримати «з перших рук» продукти та послуги, засновані на кращих практиках регіонального та місцевого розвитку України. РегіоНет створюється як неформальна безлідерна політично незаанґажована мережа.

Особливістю РегіоНет є двоетапний відбір кандидатів на участь у мережі на професійній основі: на першому етапі передбачено оцінювання аплікаційних форм (заявок-анкет) та персональні співбесіди із заявниками, а другим етапом стане базове навчання кандидатів.

Головним критерієм на першому етапі відбору стане причетність заявника до реалізації кращих практик регіонального чи місцевого розвитку та його зацікавленість у тому, аби консультувати інші регіони чи громади.

Усі кандидати на участь у мережі, відібрані за результатами першого етапу, стануть учасниками Міжнародного форуму з регіонального розвитку в Києві, запланованого на кінець листопада – початок грудня.

Другий етап передбачає обов’язкове проходження кандидатом базового навчання, під час якого кандидати отримають важливі практичні знання та навики щодо нових інструментів та напрямків реформування державної політики регіонального та місцевого розвитку. До підготовки навчальних модулів будуть долучені провідні науковці та національні експерти.

Кандидати, які успішно завершать базове навчання, отримають сертифікат учасника мережі РегіоНет.

Основна діяльність мережі здійснюватиметься через інтернет-портал РегіоНет. Портал буде головним майданчиком для професійних дискусій, дистанційного навчання, обміну досвідом, спільних проектів тощо. На порталі міститиметься уся інформація про мережу та про її учасників. Окрім того, періодично проводитимуться зібрання учасників РегіоНет: щорічні форуми, навчально-практичні заходи.

Мережа слугуватиме «біржею» продуктів та послуг її учасників, забезпечуватиме їх ефективну промоцію, формуватиме стандарти продуктів та послуг у обраній сфері. РегіоНет взаємодіятиме з іншими мережами та об’єднаннями: платформами дистанційного навчання, спільнотами практиків, експертним співтовариством.

Протягом наступних трьох років до участі в РегіоНет долучаться сотні фахівців та практиків з усіх регіонів України. РегіоНет стане невід’ємним елементом системи інституційного забезпечення сфери регіонального та місцевого розвитку. Через співпрацю між фахівцями мережа згуртовуватиме людей, а отже – сприятиме суспільному згуртуванню України.

Довідково: Мережа РегіоНет створюється у рамках технічного завдання Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», затвердженого угодою між Урядом України та Європейською Комісією. Створення РегіоНет відбуватиметься у партнерстві з органами влади, всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, провідними навчальними, науковими установами, експертними центрами, міжнародними донорськими організаціями, приватними компаніями, інститутами громадянського суспільства.

11:10

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0