UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект, який суттєво поліпшить ситуацію у містобудівній сфері

09:37

18.01.2017

17 січня Парламент ухвалив документ, який вплине на  розвиток будівельної галузі України.

Законопроект 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», розроблений групою народних депутатів України спільно з Держархбудінспекцією, має стати ефективним інструментом для боротьби з будівельними аферами та недоброчесними забудовниками.

«Прийняття законопроекту 4733-1 у другому читанні є надзвичайно важливим кроком для розбудови цивілізованого будівельного ринку, – зауважив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев. – Реалізація запропонованих змін на практиці мінімізує кількість незаконних забудов, суттєво знизить ризики для людей, які інвестують у будівництво, та скасує проблему корупційних ризиків у процесі взаємодії громадянина та державної установи».

Співавтор законопроекту, народний депутат України Дмитро Андрієвський, представляючи документ у Верховній Раді, відзначив, що до нього як до мажоритарника постійно звертаються виборці з проханням втрутитися у ситуацію із незаконними забудовами.

«На превеликий жаль, діюче містобудівне законодавство такої можливості майже не дає, – сказав депутат. – Тому цей законопроект надзвичайно важливий. Так, можливо, він недосконалий, але це суттєвий крок до наведення порядку у будівельній галузі».

Держархбудінспекцією спільно з профільним парламентським комітетом опрацьовано максимальну кількість пропозицій від експертних організацій, забудовників та громадськості. Загалом до другого читання законопроекту внесено до 300 поправок. Тож до другого читання було сформовано дійсно універсальний документ, який враховує інтереси громадян, інвесторів і забудовників.

Нагадаємо, що розробку Законопроекту 4733-1 було ініційовано задля зміни дозвільної системи у будівництві, лібералізація якої у 2011 році призвела до значного збільшення кількості будівельних афер. Штучний розподіл об’єктів будівництва трьох класів наслідків на п’ять категорій складності та встановлення для них різного порядку оформлення дозвільних документів давали недобросовісним забудовникам необмежене поле для зловживань.

Законопроект 4733-1 передбачає поділ об’єктів будівництва лише за класами наслідків і спрощує дозвільну систему для більш як для 80% будівництв. З іншого боку, великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, торгівельно-розважальні комплекси будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації. Таким чином, буде забезпечено чесні та прозорі умови для ведення містобудівної діяльності.

 

Джерело: http://www.dabi.gov.ua/

09:37

18.01.2017

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0