UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

КОМІСІЯ ПРИЗНАЧИЛА НА 30 КВІТНЯ 2017 РОКУ ПЕРШІ МІСЦЕВІ ВИБОРИ У 40 ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ

20:08

24.01.2017

24 січня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши звернення низки обласних державних адміністрацій щодо прийняття Комісією рішення про призначення перших місцевих виборів у зв'язку з утворенням у цих областях об'єднаних територіальних громад, Комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законів України, а також  Порядку призначення перших місцевих виборів та призначила на неділю, 30 квітня 2017 року, вибори у 40 таких об'єднаних територіальних громадах. При цьому Комісія оголосила з 11 березня 2017 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

Окрім того, розглянувши відповідне звернення Київської обласної державної адміністрації, Комісія встановила відсутність правових підстав для призначення нею перших виборів депутатів Березанської міської ради об'єднаної територіальної громади та Березанського міського голови і оголошення виборчого процесу відповідних місцевих виборів.

Рішення прийняте у зв'язку з тим, що Березанську міську об'єднану територіальну громаду утворено територіальними громадами, розташованими на території двох суміжних адміністративно-територіальних одиниць. А, враховуючи відповідні норми Конституції України та Земельного кодексу України, необхідною передумовою призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів і оголошення виборчого процесу таких місцевих виборів у разі входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району, до складу об'єднаної територіальної громади, адміністративний центр якої знаходиться в межах іншого району, є внесення змін до меж відповідних районів.

Вирішення вказаних питань належить до повноважень Верховної Ради України. Проте відповідна постанова Верховної Ради України про зміну зазначених меж до Комісії не надходила.

Комісія відмовила Прокопову М.В. у задоволенні його запиту на інформацію щодо надання відомостей про кількість осіб, які проживають на вулиці Чабанівській Голосіївського району міста Києва, та кількість осіб, які мають право голосу, оскільки ЦВК не володіє і не зобов'язана згідно з її компетенцією володіти запитуваною інформацією.

На завершення засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановами ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів" та від 11 жовтня 2015 року № 419 "Про новий склад Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області".

ПЕРЕЛІК об’єднаних територіальних громад, у яких призначаються перші місцеві вибори можна завантажити тут.

Джерело:

Відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Центральної виборчої комісії

24.01.2017 р.

20:08

24.01.2017

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0