UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

ВІДБУЛАСЯ ЕКСПЕРТНА ЗУСТРІЧ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ РИЗИКАМ ДЛЯ МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

17:04

14.02.2017

9 лютого Міністерство культури України провело круглий стіл, присвячений  темі збереження та розвитку мистецьких шкіл в умовах децентралізації та розробці  шляхів запобігання ризиків в цих умовах та здійснення освітньої реформи.

 

Учасниками круглого столу  стали  фахівці Міністерства культури,  представники управління мистецтв  та культурно-освітніх закладів КМДА,  керівники  та працівники закладів початкової мистецької  освіти з різних регіонів України, члени  Ради з  питань культурно-мистецької освіти  та експерти.

 

Під час свого виступу перший заступник Міністра  Світлана Фоменко  поінформувала  про механізми, запропоновані Мінкультури, які в умовах  незворотності впровадження децентралізації, мають упередити негативні наслідки для мистецьких шкіл на місцях. Зокрема, Міністерство  культури пропонує затвердити мінімальні стандарти із забезпечення мешканців територіальних громад послугами мистецької освіти, так званий «культурний кошик». Ще одним із важливих інструментів розвитку мистецької освіти є здійснення  модернізації її змісту. Так,  тут будуть корисними механізми, закладені в проекті Закону України «Про освіту», який готується до розгляду у другому  читанні.  Саме цим нормативним актом  вперше закріплюється  термін «мистецька освіта», встановлюється взаємозв’язок між  різними рівнями мистецької освіти, вводиться поняття  освітньої програми тощо.

 

Радник Міністра культури, координатор сектору культура проектного офісу  секторальної  децентралізації Національного проекту «Децентралізація» Ірина Френкель під час свого виступу представила огляд ситуації, що склалася з мистецькими школами  в малих містах України, де вже діють територіальні громади. На її думку, Мінкультури пропонує саме ті зміни, що дозволить мистецьким закладам бути більш відкритими, розширити перелік   своїх послуг та зайняти свою нішу в культурному просторі.

 

 

Зі свого боку, заступник голови Ради з питань культурно-мистецької освіти Мінкультури, директор Державної середньої  художньої школи імені Т.Г. Шевченка Олена Авраменко розповіла про активну співпрацю Ради з представниками  мистецьких шкіл різних регіонів України та запропонувала  активно долучатися до цього діалогу і напрацьовувати спільні  шляхи, якими мають розвиватися початкові мистецькі заклади.

 

Підводячи підсумок зустрічі, Світлана Фоменко подякувала учасникам  за активну участь і за представлені різні позиції, а  також запропонувала зробити практику проведення  круглих столів системною.

 

«Щодо проекту Закону України «Про освіту» хочу акцентувати увагу, що вперше термін «мистецька освіта» легалізований. Це дає нам підстави діяти і вимагати до себе уваги, фінансування, підтримки, бути почутими, мати голос в законодавчій сфері. Відповідно від цього терміну «мистецька освіта» ми відштовхуємося напрацювань підзаконних актів, нормативної бази та інших концептуальних речей», -  сказала  перший заступник Міністра культури.

 

 

«Що стосується закриття культурних і мистецьких закладів, шкіл:  за інформацією обласних управлінь культури, у 2016-2017 - х роках у зв’язку з децентралізацією утворено сім нових шкіл і жодна не зазнала скорочення контингенту учнів. Також, ми розіслали всім головам обласних організацій лист від Міністра культури, в якому чітко прописали механізм можливості закриття культурних закладів і неможливості застосування дискреційних повноважень в цьому питанні  без повідомлення Мінкультури».

 

Джерело: Міністерство культури України

17:04

14.02.2017

Концепція розвитку сільських територій очима органів місцевого самоврядування

У травні Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за сприяння проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» провела низку круглих сто

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0