UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Комітетські слухання Верховної Ради України в Пирятині

14:42

27.02.2017

24 лютого, на базі Пирятинського ліцею відбулося засідання круглого столу Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на тему: „Практика застосування ЗУ „Про добровільне об’єднання громад“ на прикладі територіальних громад Полтавської області“, організоване спільно з Пирятинською міською радою. Захід проходив в Пирятині, адже Пирятинська ОТГ – одна із перших громад, що утворилася на Полтавщині.

Як зазначив народний депутат України, заступник голови Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко, мета засідання почути тих, хто безпосередньо втілює в життя реформу місцевого самоврядування та впроваджує ідеї децентралізації, почути про проблеми, з якими доводиться зустрічатися керівникам об'єднаних громад.

Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь привітав гостей та презентував Пирятинську ОТГ. Розповів про те, чого вдалося досягти і з якими проблемами довелося зіштовхнутися впродовж 2016 року.

На даний час в Україні створено 366 об'єднаних громад, з них на Полтавщині - 18, укладено 75 договорів про міжмуніципальне співробітництво. Основна перевага ОТГ – це зміцнення фінансової спроможності. Про це зазначила заступник директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Людмила Даменцова. Також звернула увагу на те, що об'єднані громади повинні спрямувати свою діяльність на впровадження енергоефективних заходів, що дасть змогу у подальшому зменшити витрати на енергоносії.

Валентина Полтавець звернула увагу законотворців на те, щоб не зменшувалися обсяги державних субвенцій для ОТГ, які створилися раніше. Адже держава зобов'язалася підтримувати об'єднані громади протягом перших кількох років.

Координатор проекту Програми Агенства США з міжнародного розвитку USAID „РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво“ Ігор Парасюк зазначив, якщо держава не буде приймати закони щодо підтримки об'єднаних громад, то реформа в Україні припиниться, так і не набравши обертів.

Представники об'єднаних громад Полтавщини розповіли про основні проблеми. Перше з чим зіштовхнулися чимало ОТГ – це розподіл та передача об'єктів комунальної власності. У більшості випадків районні ради не бажають передавати об'єкти освіти, культури, соціального захисту, медицини. Також звертали увагу на те, що кошти на розвиток інфраструктури з Державного бюджету приходять в грудні і часу на їх освоєння практично не залишається. Не останнім у переліку проблемних – питання землі, що знаходиться за межами населених пунктів. Це, так би мовити, зв'язує руки об'єднаним громадам. Адже земля потрібна і для того, щоб залучати інвесторів, і, наприклад, для того, щоб виділити ділянки учасникам АТО. Згадали і про недофінансованість освіти і медицини. З кожним роком навантаження на місцеві бюджети стає все більшим. Тому керівник регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва сказала: „Не треба нав'язувати думку суспільству, що в ОТГ необмежені фінансові ресурси.“

Підводячи підсумки засідання, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Андрій Пісоцький зауважив, що, окрім держави, область також намагається підтримувати ОТГ. Приймає різні програми та вже на стадії завершення створення Агенції регіонального розвитку. В свою чергу, Сергій Кудлаєнко сказав, що Комітет завжди готовий допомагати ОТГ у вирішенні проблем.

14:42

27.02.2017

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0