UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Фокус-група для обговорення механізмів підвищення ефективності та пом’якшення соціальних ефектів запровадження ринку земель сільгосппризначення

03:00

29.08.2012

 

22 серпня 2012 р. проект USAID АгроІнвест спільно з Ресурсним центром з прав на землю при Земельній спілці України провів обговорення нових ідей, розроблених на підтримку функціонування ринку земель сільгосппризначення після зняття мораторію на продаж земель сільгосппризначення. У заході взяли участь представники Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Для ринку продажу земель запропонована концепція фінансування з боку власника, що базується на модифікованому механізмі угоди про оренду з подальшим викупом, або придбанні на виплат. Цей механізм запропонований для заповнення розриву до того часу, коли приватні фінансові установи зможуть запропонувати кредитування на придбання землі і з метою залучення цих установ до роботи на ринку земель сільгосппризначення.

Для ринку оренди запропонований механізм, який покращить спроможність малих землевласників обстоювати свої інтереси в переговорах з орендарем та сприятиме консолідації земельних масивів. Цей механізм здатен також зменшити трансакційні витрати як для орендарів, так і для орендодавців і в такий спосіб підвищити привабливість сільськогосподарських земель як довготривалої інвестиції.

Очікується, що реалізація цих концепцій допоможе досягти важливих економічних цілей та пом’якшити деякі соціальні наслідки земельної реформи.

Проект USAID АгроІнвест проводить низку фокус груп за участю землевласників та фермерів-орендарів щодо цих механізмів, щоб з’ясувати, якою мірою запропоновані механізми будуть затребуваними, як вони можуть бути сприйняті, а також які додаткові чинники необхідно взяти до уваги під час їх доопрацювання.

Місце проведення: Донецька область, селище Перше Травня Красноармійського району

03:00

29.08.2012

Концепція розвитку сільських територій очима органів місцевого самоврядування

У травні Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за сприяння проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» провела низку круглих сто

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0