UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

ПРИЙНЯТИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ, ЯКИЙ РЕГУЛЮЄ ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД З РІЗНИХ РАЙОНІВ

20:58

14.03.2017

Сьогодні, 14 березня, Верховна Рада прийняла за основу та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об'єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів» №5520.

За прийняття відповідного законопроекту №5520 у цілому проголосували 232 народних депутатів.

Цей законопроект встановлює послідовність дій в процесі утворення об'єднаних територіальних громад, суб'єктом утворення яких є, зокрема, територіальні громади міст обласного значення без зміни меж відповідних районів, а також в процесі призначення перших місцевих виборів у територіальних громадах, утворених в результаті об`єднання територіальних громад різних районів, та зміни меж таких районів. 

Законопроектом вносяться зміни до Земельного кодексу України, законів України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», «Про місцеві державні адміністрації».

Виступаючи у Верховній Раді, віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що прийняття закону дозволить створювати більш життєздатні територіальні громади.

"Прийняття законопроекту важливий крок, якого чекали десятки громад по всій Україні. Законопроект дає можливості і механізм для створення об'єднаних громад, до складу яких увійшли місцеві ради різних районів. А також, коли громади об'єднуються навколо міст обласного значення", - Підкреслив Зубко.

Віце-прем'єр зазначив, що прийняття законопроекту забезпечить більшу мотивацію для десятків громад, створених на межі районів, закінчити процес об'єднання і дасть поштовх до нового об'єднання.

20:58

14.03.2017

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0