UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

ЗВЕРНЕННЯ ради Національного Конгресу місцевого самоврядування України до Прем`єр-міністра України щодо бюджетного забезпечення територіальних громад у 2012 році.

03:00

27.08.2012

 

Вельмишановний Миколо Яновичу!

        Органи місцевого самоврядування висловлюють вдячність Уряду за прийняте рішення про виділення коштів у розмірі 1,5 млрд. грн. на виплату

заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

        У Державному бюджеті України на 2012 рік було закладено значний дефіцит ресурсів місцевих бюджетів на виконання делегованих державою повноважень: мінімальна потреба 12 млрд. грн.., максимальна – більше 30 млрд. грн. Покриття витрат забезпечується від 40 до 80 відсотків від реальної потреби.

        Прогнозовані показники видатків на виконання делегованих повноваження не враховували збільшення розмірів мінімальної заробітної плати та збільшення посадового окладу працівників І тарифного розряду єдиної тарифної сітки (1073 грн. та 773 грн. на 01.01.2012р.). Фонд заробітної плати працівників бюджетних галузей мав зрости в середньому на 5,7 відсотків, проте у Державному бюджеті не було передбачено коштів для цих додаткових витрат. Дефіцит ресурсів місцевих бюджетів лише на виплату заробітної плати на початок року становив майже 6 млрд. гривень.

       При затвердженні місцевих бюджетів на2012 рік органи місцевого самоврядування намагалися компенсувати зазначений дефіцит за рахунок власних доходів, відволікаючи кошти з фінансування місцевих програм житлово-комунального господарства, благоустрою, транспорту, утримання доріг, вулиць тощо. Однак навіть ці заходи не дали можливості повністю компенсувати цей дефіцит.

       На сьогодні залишається значний дефіцит коштів місцевих бюджетів на захищені статті витрат (із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, розрахунків за комунальні послуги та енергоносії) при тому, що внутрішні резерви місцевих бюджетів уже вичерпані. Ймовірне вилучення понадпланових надходжень місцевих бюджетів в рахунок погашення середньострокових позик минулих років призведе до розбалансування місцевих бюджетів, невиплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, а також унеможливить проведення своєчасних розрахунків за комунальні послуги та спожиті бюджетними установами енергоносії.

 

Враховуючи вищезазначене, ми, представники органів місцевого самоврядування – рада Національного Конгресу місцевого самоврядування України, звертаємося до Вас,  з проханням сприяти вирішенню питання забезпечення послуг населенню, що надаються органами місцевого самоврядування, достатніми фінансовими ресурсами шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» за результатами дев’яти місяців 2012 року.

  Просимо   врахувати у відповідному законопроекті наступні наші   пропозицій.

            1. Виділити з державного бюджету додатковий трансферт на заробітну плату і розрахунки за енергоносії в межах незабезпеченої потреби місцевих бюджетів у сумі не менше 4 млрд. грн.

            2. Збільшити на 0,5 млрд. грн. субвенції з держаного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

            3. Провести списання заборгованості місцевих бюджетів за середньостроковими позиками, отриманими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку в минулих роках. 

            4.  Включити до субвенцій з державного бюджету сільським, селищним радам видатки, пов`язані із утриманням протипожежної охорони, закладів позашкільної освіти та шкіл – дитсадків у сільській місцевості.

 

Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку.

 

Звернення прийнято

на засіданні ради Національного Конгресу

місцевого самоврядування України

м. Київ, 30 липня 2012 року

 

03:00

27.08.2012

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0