UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

14:43

24.03.2017

23.03.2017р. за участю працівників Виконавчої дирекції ВАССР відбулося засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, де були розглянуті наступні питання:

1. Проект Рекомендацій парламентських слухань на тему: "Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі". Нарешті було схвалено остаточну редакцію проекту Рекомендацій, відповідно до надісланих депутатами пропозицій та поправок.

2. Законопроект № 3019 від 18.04.2015р. «Про внесення змін до Земельного та Лісового кодексів України щодо усунення корупційної складової у сфері охорони та збереження земель лісогосподарського призначення». Відповідно до пояснювальної записки, прийняття законопроекту «сприятиме усуненню колізії між Лісовим та Земельним кодексами, а також зруйнує корупційну схему щодо незаконного відчуження земель державного лісового фонду, яка поширилася на практиці». Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України даний законопроект прийняти за основу.

3. Законопроект №5614 від 28.12.2016р. «Про систему збирання та утилізації використання тари». У законопроекті, зокрема, визначаються основні терміни, завдання, принципи системи збирання та утилізації використання тари; запроваджується депозитна система тари; встановлюються вимоги до ідентифікації, визначення розміру та використання депозиту тари, організації збору, транспортування використаної тари; визначаються вимоги до оператора депозитної системи, порядок визначення, права та обов'язки оператора депозитної системи; порядок розміщення і продажу продукції, позначеною депозитною етикеткою, а також права споживачів такої продукції; встановлюється відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. Відповідно до пояснювальної записки метою запропонованих змін є мотивація суб'єктів господарювання та громадян України до ощадливого використання ресурсів та зменшення обсягів утворення сміття шляхом впровадження функціонування депозитної системи тари. Наш Комітет приняв рішення рекомендувати Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття даного проекту Закону за основу.

4. Законопроект №5125 від 15.09.2016р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій соціального захисту учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них в частині забезпечення жилою площею та першочергового відведення земельних ділянок». Метою проекту Закону є врегулювання питання першочерговості набуття права на земельні ділянки учасниками АТО. Проектом Закону пропонується встановити, що першочергова передача безоплатно у власність земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і особистого селянського господарства, для учасників АТО здійснюється у такому порядку:

1) у першу чергу – для членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців.
2) у другу чергу – для осіб які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов'язків військової служби;
3) у третю чергу – для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
4) у четверту чергу – для інших учасників АТО.

Відповідно до зазначеної мети, Комітет вирішив рекомендувати Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття даного проекту Закону за основу.

14:43

24.03.2017

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0