UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Круглий стіл на тему «Партисипативна демократія в системі місцевого самоврядування»

14:35

18.04.2017

У Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування 10 квітня 2017 року відбулося засідання круглого столу на тему «Партисипативна демократія в системі місцевого самоврядування».

Відкриваючи засідання, голова підкомітету з питань органів самоорганізації населення, місцевих виборів та інших форм безпосередньої демократії Комітету Олена Бойко наголосила на важливості удосконалення механізмів співпраці органів місцевого самоврядування і громадськості в рамках реформи децентралізації влади. Так, незважаючи на достатньо широкий спектр різних форм локальної демократії, закріплених чинним законодавством України, їх практичне використання ускладнене через застарілість відповідних нормативно-правових актів. У зв’язку з цим, О.Бойко зауважила на необхідності їх модернізації та коротко ознайомила учасників круглого столу із законодавчими ініціативами у сфері місцевої демократії, які перебувають на розгляді Верховної Ради України.

Голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Мортен Енберг під час свого виступу зазначив, що місцеве самоврядування є найближчим до громадян рівнем влади, і така близькість обов’язково передбачає або має обов’язково передбачати підвищення рівня участі громадян у вирішенні місцевих справ. «Щоб децентралізація продемонструвала позитивний ефект, органи місцевого самоврядування повинні сприяти та підтримувати участь громадян як особисто, так і з допомогою різноманітних громадських організацій» - зазначив М.Енберг.

Заступник директора Офісу демократії та врядування Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові та Білорусі Даніель Райан висловив переконання, що реформа децентралізації матиме вплив на всі інші реформи, зокрема, реформу державного управління. У зв’язку з цим імплементація реформи децентралізації має стати спільним завданням і для Уряду України, і для органів місцевого самоврядування, і для громадян.

Під час заходу народні депутати України, представники органів місцевого самоврядування, громадськості, міжнародних інституцій, науковці обговорили сучасний стан та перспективи удосконалення вітчизняного законодавства у сфері локальної демократії, ознайомилися з кращими вітчизняними практиками, міжнародним досвідом законодавчого врегулювання питань демократії участі та його імплементацією.

За наслідками обговорення учасники круглого столу, зокрема, голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Комітету Микола Федорук, Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Мирослав Пітцик,  Керівник проекту USAID «Громадяни в дії» Максим Лациба запропонували різні можливі напрямки удосконалення нормативно-правового забезпечення локальної демократії в Україні: прийняти окремі законодавчі акти щодо кожної форми локальної демократії або підготувати та ухвалити зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо вдосконалення та чіткості нормативно-правового регулювання механізмів місцевої демократії.

Учасники засідання дійшли згоди щодо необхідності продовження дослідження досвіду зарубіжних країн з розвинутою демократією задля пошуку оптимальної моделі правового регулювання питань локальної демократії, здатної забезпечити реальне народовладдя, та впровадження нових прогресивних форм демократії участі на місцевому рівні.

Захід відбувся за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», Проекту USAID «Громадяни в дії», Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

 

Джерело: http://komsamovr.rada.gov.ua/

14:35

18.04.2017

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0