UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Традиційні та регіональні продукти харчування є однією із можливих точок зростання аграрної галузі, – Олена Ковальова

11:20

28.09.2017

21 вересня, під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової відбулось засідання робочої групи з питань розвитку виробництва регіональних і традиційних продуктів харчування, яке стало своєрідним “kick-off meeting” щодо подальшої роботи зі створення, аналогічної до європейської, комплексної системи PDO/PGI/TSG для харчових продуктів. У зустрічі взяли участь представники Мінагрополітики, Офісу підтримки реформ Мінагрополітики, європейські експерти, представники громадських організацій.

«Результатом налагодження комплексної системи PDO/PGI/TSG стане захист економічних інтересів та підвищення маркетингового потенціалу українських виробників продовольства, особливо малих та середніх. Також це матиме позитивний ефект для розвитку сільської місцевості, зокрема, в частині зростання інтересу до сільського туризму», – наголосила Олена Ковальова.

Під час зустрічі було акцентовано увагу на питаннях адаптації та апроксимізації законодавства України до регулювання Європейського Союзу щодо системи PDO/PGI/TSG для харчових продуктів.

Також європейські колеги поділилися досвідом запровадження подібної системи у своїх країнах.

Довідково:

PDO – Protected designation of origin. Назва області, визначеного місця або назви країни, яку використовують як позначення для сільськогосподарського/харчового продукту, який походить з такої області, місця або країни, якість або властивості, яких значно або виключно визначені географічної навколишнім середовищем.

Щоб отримати статус PDO, продукт повинен бути повністю виготовлений в конкретному регіоні, щоб набути унікальні властивості.

PGI – Protected geographical indication. Назва області, визначеного місця або назви країни, яку використовують як позначення для сільськогосподарського/харчового продукту, який походить з такої області, місця або країни, якість або властивості, яких значно або виключно визначені географічної навколишнім середовищем.

Щоб отримати статус PGI, продукт повинен бути частково виготовлений в конкретному регіоні, щоб набути унікальні властивості.

TSG – Traditional specialty guaranteed. Харчовий продукт з особливими характеристиками, що чітко відрізняють його від інших продуктів цього ж виду у результаті використання традиційних інгредієнтів та/або внаслідок традиційного складу, та/або використання традиційної технології виробництва/переробки.

 

Прес-служба Мінагрополітики

 

11:20

28.09.2017

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0