UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Білозерська ОТГ інвентаризує землі поза межами населених пунктів

10:44

13.08.2018

Білозерська ОТГ інвентаризує землі поза межами населених пунктів, збільшуючи надходження до бюджету, – повідомляє “Український південь“.

Білозерська об’єднана територіальна громада утворена у грудні минулого року, до складу увійшли 7 сіл та 1 селище. Зараз населення ОТГ становить 13 тисяч осіб. За постановою Кабінету міністрів, всі землі, що розташовані поза межами населених пунктів, стали власністю громади, і фактично з початку року влада зайнялась інвентаризацією земель і контролем за сплатою орендарями земельних податків.

«Ми створили комісію, є активні депутати, які працюють над виявленням земель поза населеними пунктами, що використовуються фермерами, сільгоспвиробниками, приватними підприємцями без правонаступних документів. Наше завдання – виявити цей факт і передати інспектору Держгеокадастру, який, в свою чергу, передає справу до прокуратури. Декілька таких ділянок вже виявлено. Орендарі йдуть до нас, сплачують збитки у разі, якщо поле засіяно, ми підписуємо угоди з ними, тобто легалізуємо», – розповіла голова Білозерської ОТГ Антоніна Чередник.

Орендна плата та земельний податок є основною складовою надходжень до бюджету об'єднаної тергромади. І хоч земельний податок поки встановлений за мінімальною ставкою, все ж влада очікує збільшення прибуткової частини бюджету саме за рахунок надходжень від нових платників.

 

 

Довідково: 

Проект USAID "Підтримка аграрного та сільського розвитку" спільно з Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад представляють вашій увазі  «Практичний інструментарій управління землями об’єднаних територіальних громад». Цей Практичний інструментарій розроблено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з метою надання органам місцевого самоврядування громад допомоги в організації та здійсненні управління землями в межах територій об’єднаних територіальних громад. 

Завантажити можна за посиланням: 

10:44

13.08.2018

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0