UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

У місцевих рад забрали землю!

00:06

09.11.2013

 

 Тепер її розпорядником стане уповноважений орган- Держагентство земельних ресурсів.

Вчора Верховна Рада ухвалила 2  законопроекти N10042-10043, які стосуються перерозподілу земельного ринку. 

Перший визначає територіальні межі адміністративно- територіальних одиниць без генеральних планів населених пунктів. На сьогодні такі територіальні межі встановлені лише у 56%населених пунктів України. Відтак, повноваження затверджувати межі сіл та селищ надано райрадам без погодження з обласною радою.

Другий законопроект завершує процес розмежування земель комунальної власності. Нагадаємо, що з 2004 року вдалось розмежувати всього 0,6% земель. Відтепер розмежування земель відбудеться автоматично: землями комунальної власності стануть всі ділянки в межах сіл, селищ і міст, окрім тих, на яких розташовані об’єкти державної власності  і органи державної влади.  

Однак була прийнята ще одна поправка, яка докорінно змінює всю земельну систему в Україні.

 Ця поправка переглядає у Земельному кодексі повноваження органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з питань передачі земельних ділянок у власність або використання.

Тепер сільські, селищні і міські ради, районні і обласні адміністрації а також АР Крим віднині не матимуть права розпоряджатись землею сільгосппризначення, що знаходиться на їх території. Ці повноваження отримає Держагентство земельних ресурсів, оскільки « центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів і його територіальні органи будуть передавати земельні ділянки сільгосппризначення державної власності для всіх потреб, окрім тих, що передбачені в частині 8 ст.»

 Відповідно ст.8 Кабмін як розпорядник держземель і  може  передати їх в статутний капітал Земельного банку. Прийняття  цієї поправки дозволило створити Земельный банк, на який у квітні в держбюджеті було закладено 120 млн. грн.         Законодавчого механізму такої установи немає.

Нагадаємо також, що мораторій на продаж  землі закінчується 1-го січня 2013-го року.

 Від редакції: Запрошуємо представників територіальних громад до висловлення своєї думки з цього приводу на сторінках на сторінках цього  сайту та інших ЗМІ. Коментарі надсилайте електронну пошту:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

00:06

09.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0