UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Підписано меморандум Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад з Чернівецькою владою

00:06

09.11.2013

 

Основні завдання Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад в Україні та Черівецькій області зокрема, було окреслено на робочій нараді голови обласної державної адміністрації М.М. Папієва та голови обласної ради М.І. Гайничеру з представниками Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, органами місцевого самоврядування та керівниками фермерських господарств 21 вересня.

Гостинно зустріли на Буковині представників Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Делегація прибула у складі Голови Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад М.І. Фурсенко, першого заступника керівника виконавчої дирекції ВАССР Масалітіна В.М., заступника керівника виконавчої дирекції ВАССР з питань внутрішньої політики Ключник Н.Л..

У порядку денному робочої наради зазначались важливі питання, в обговоренні яких взяли участь  11 голів районних рад Чернівецької області, 25 голів сільських та селищних рад, 20 керівників фермерських господарств, начальник Головного управління агропромислового комплексу Чернівецької ОДА, Голова федерації роботодавців Чернівецької області, начальники управлінь агропромислового комплексу, представники засобів масової інформації.

Засідання вів голова регіонального відділення ВАССР – Велущак І.І. У вступному  слові губернатор області - Михайло Папієв привітав гостей, й висловив свою позитивну позицію щодо запропонованої співпраці ВАССР з органами влади Чернівецької області.

« На Буковині 58% сільського населення. З 532 тис. населення області, лише 240 тис. людей працездатного віку. Більшість ріллі у нас - майже 50%, експлуатується агрохолдингами. На території області працює 7 інвестиційних компаній. А  в них принцип роботи такий: «Приїхали, зорали, засіяли, поїхали!»  А наше буковинське село мусить жити з пенсій»,  - говорив губернатор. На його думку така позиція призводить до погіршення ситуації  у селах. Бо на 12 тис. га землі  на сьогодні тільки 13 робочих місць.  Землі виснажуються. Сіють в основному  рапс, кукурудзу, сою та пшеницю. В області переважають особисті сільськогосподарські підприємства. Їх майже 90% у структурі агропромислового комплексу Чернівецької області. Є 782 фермерські господарства, але вони потребують державної підтримки. На сьогодні вони виробляють лише 13% валової сг продукції. Практично відсутня переробна промисловість. Зважаючи на такий стан є нагальна необхідність кардинально вживати заходи та змінювати ситуацію.  

Голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад М.І. Фурсенко  у своєму виступі окреслив проблеми розвитку сільських територій на всеукраїнському рівні. Він  говорив про те, що дійсно кожного року  ми не дораховуємось по кілька десятків сіл. Вони зникають, а люди залишають свої домівки,  в пошуках роботи. Так на Буковині, зокрема, більшість селян шукають кращої долі за кордоном. А так не має бути! Президент, уряд та міністерство АПК намагаються всіляко сприяти покращенню ситуації. Проте, самі дотації не допомагають. Їх не вистачає. Необхідно більше звернути увагу на розвиток економічної бази села. Дати можливість більше розвиватись фермерським господарствам, сконцентрувати увагу на розвитку малого та середнього сільського аграрія. У цій частині є цікавою ініціатива міністра АПК М.В. Присяжнюка «Рідне село».  

Розглянувши запропоновані аспекти співпраці ВАССР з органами влади Чернівецької області  Михайло Папієв- голова Чернівецької ОДА, Михайло Гайчинеру – голова Чернівецької облради та Микола Фурсенко- голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад підписали меморандум про співпрацю.

 

00:06

09.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0