У травні Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за сприяння проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» провела низку круглих сто
04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org
З метою розвитку привабливості сільської садиби, створення нових ринків збуту послуг, які вона пропонує існує потенціал та готовність окремих суб’єктів стати частиною туристичних програм за участі об’єктів сільського туризму.
«Школа сільського туризму» продовжує вас знайомити з можливостями розвитку привабливості та просування сільських садиб. В цій публікації розкриваємо тему використання потенціалу туристичних маршрутів, що проходять в околиці розташування сіл, територій, громад.
Як садибі приєднатись до туристичних маршрутів? На першому етапі, необхідно провести оцінку ресурсів, які є поруч з сільською садибою. Це можуть бути природні об’єкти, гірські маршрути, водойми, історико-культурні пам’ятки, музеї, автомобільні дороги між тими ж таки місцями, та інші.
Де взяти інформацію?
Що робити далі?
Аналізувати інформацію, вивчати досвід інших, спілкуватись з експертами та виробляти власну концепцію, через створення туристичного продукту, який матиме інтерес у туристів.
Приклади.
Наприклад, якщо Ви знаходитесь на перетині туристичного маршруту, то на території садиби, ви можете облаштувати інформаційний стенд, з описовою інформацією про маршрут (додати карту території та місце розташування садиби). Який можна прописати на електронних та друкованих картах, що вже працюватиме на підвищення вашої привабливості та сприятиме зростанню туристичних потоків.
Приклад на території Вінницької, Хмельницької області можна розробити маршрут «Шлях Кармелюка». Для цього слід дослідити місця де він був, зібрати інформацію, розробити концепцію.
Літературні шляхи, що можуть проходити територією сільської садиби. Наприклад це може бути локальний, обласний, між обласний літературний шлях Шевченка, Лесі України, Гоголя (по різним територіям). Ви можете облаштувати кімнату музей, зібрати історичні факти, можна відтворити елементи інтер’єру чи декору. Використати цю інформацію, та подумати яким чином реалізувати ідею. Звичайно, що тут краще об’єднати зусилля декількох власників садиб.
Що це може дати власнику садиби?
Що робити далі?
Звичайно це складний процес, але дуже цікавий. Головне, що це додаткова можливість не лише привернути увагу до сільської садиби, але й збільшити продажі власних послуг.
Якщо маєте запитання, переходьте за посиланням та задавайте нижче у коментарях.
Джерело: Школа сільського туризму
У травні Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за сприяння проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» провела низку круглих сто