UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Піраміду формування засад державної регіональної політики варто перевернути.

02:05

09.11.2013

Таку позицію відстоювала Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад у Комітеті Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і комунально-житлового господарства та регіональної політики під час обговорення за «Круглим столом» проекту Закону України «Про засади державної регіональної політики». Засідання відбулось 22 травня 2012 р.

 

В обговоренні та підготовці на повторне перше читання цього законопроекту  взяли участь члени профільного Комітету Верховної Ради України, інші народні депутати України – представники комітетів та співавтори законопроекту №6462, представники секретарів комітетів ВРУ, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Верховної Ради АР Крим, обласних,окремих міських рад, всеукраїнських  асоціацій органів місцевого самоврядування, науковці.

«Цей закон занадто важливий. На мою думку він третій по важливості після Конституції України, та ЗУ «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики.  Його  варто було б донести до більш широкого загалу та ініціювати суспільне обговорення. Бо є вірогідність, що він або поповнить низку великої кількості законів, які існують, але не працюють, або навпаки - дійсно стане дієвим інструментом у здійсненні державної регіональної політики», - переконаний Федір Панасюк - заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. "Від формування засад та реалізації регіональної політики залежить майбутнє прийдешніх поколінь. Яка доля їх чекає?".

У проекті Закону зазначено, що формування державної регіональної політики є прерогативою центральних органів влади, обласних рад та обласних адміністрацій.  Але ж цей закон повинен бути створений і реалізований з метою вирішення проблем територіальних громад! У проекті Закону територіальні громади взагалі не розглядаються ні як об’єкти, ні як суб’єкти здійснення регіональної політики.

- Формування державної регіональної політики повинно йти знизу. Піраміду треба перевернути, - відстоювали свою позицію представники ВАССР. Інакше потрібен буде інший закон про формування засад державної місцевої  політики. Територіальні громади повинні бути безпосередньо причетні до формування стратегії соціально-економічного розвитку територій з урахуванням особливостей та специфіки своїх територій. Отже, саме територіальні громади мають готувати пропозиції щодо  формування засад державної регіональної політики. Якщо ми віддамо це на відкуп лише державним службовцям апаратів органів виконавчої влади,  це буде формат Закону, який не відповідатиме реаліям, не вплине на розв’язання болючих питань в соціально-економічній сфері, в першу чергу, сільських територій.

У підведенні підсумків обговорення за круглим столом законотворці зазначили, що пропозицію,  надану Всеукраїнською асоціацією сільських і селищних рад врахують у подальшій редакції проекту закону.

02:05

09.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0