UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Рада Європи здійснює моніторинг стану місцевої демократії в Україні.

02:05

09.11.2013

      21 травня 2012 року відбулась зустріч моніторингової групи Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи  з керівниками асоціацій місцевого самоврядування України. Європейці намагались з’ясувати реальний  стан місцевої та регіональної демократії в Україні у формі відкритого, конструктивного діалогу з представниками органів місцевого самоврядування.

 

Нагадаємо, що 9 листопада 1995р.Україна набула членства у Раді Європи. Цим самим взяла на себе зобов’язання стосовно імплементації та дотримання положень Європейської хартії місцевого самоврядування. 15 липня 1997р. Україна ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування без застережень. Таким чином, вона стала частиною національного законодавства України.

 Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи, який є органом Ради Європи,  не вперше відвідує Україну. Під час моніторингового візиту у 2001 році була ухвалена Резолюція та надані Рекомендації, які націлені на сприяння більш широкої імплантації в Україні положень Європейської хартії. Нині європейців цікавить, як розвивається місцеве самоврядування в Україні і чи враховані попередні рекомендації.

 У бесіді взяли участь зі сторони Конгресу - Фабіо Пеллегріні(Італія), Паскаль Маджіна(Франція), консультант Берн Земелрогген( Німеччина) та інші члени Конгресу. З української сторони в першу чергу  були запрошені голови 4 асоціацій:Сергій Чернов – голова Української асоціації обласних та районних рад, Іван Куліченко – президент асоціації міст України, Микола Фурсенко – голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад та Павло Козирєв –голова асоціації малих міст України та представники органів державної влади. 

Основні питання, які обговорювались на зустрічі стосувались реального стану самоврядування в Україні, Європейців цікавили механізми взаємодії органів самоврядування з державними органами, присутність гендерної політики у місцевому самоврядуванні, роль національних меншин..

«На жаль за 20 років незалежності українське село випало з соціально-економічного розвитку держави», - говорив Микола Фурсенко. «Більшість сільських територіальних громад живуть на дотаційних бюджетах. Наша організація наймолодша, але все більше сільських та селищних територіальних громад стають членами асоціації.  У нас є плани, як змінити ситуацію»

Висновки та рекомендації, напрацьовані під час зустрічі передадуться до країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи та Комітету міністрів – керівного органу Ради Європи.

               

02:05

09.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0