UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Вадим Івченко – ранковий гість радіо «Ера»

02:05

09.11.2013

 У Києві її презентували  стратегію відродження українського села, запропоновану міністром агропромислового комплексу та продовольства Миколою Присяжнюком.Організатором презентації ініціативи міністра- проекту "Рідне село", стала Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Які завдання стоять у програмі та як будуть втілюватись у життя, стало предметом розмови заступника голови Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, керівника виконавчої дирекції Вадима Івченко у передачі «Ранковий гість» на радіо Ера.  

 

В Україні щороку   зникає кілька населених пунктів. Це колишні села і хутори, в яких, нажаль, вже ніхто не живе. Фахівці кажуть, що якщо тенденція в так званих депресивних районах України збережеться і надалі, то через кілька десятиліть цей процес стане ще більш інтенсивним. Змінити ситуацію на краще покликана програма моделі соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село».  

- Вадим Євгенович, коли говорите про проблеми, які нині стоять перед українцями, то не вистачить пальців обох рук аби їх перелічити. Є проблеми загальні та специфічні проблеми, як для жителів сіл так і міст. Які специфічні проблеми українських сіл Ви вважаєте основними?З якими бореться Ваша асоціація?

- В першу чергу  наша асоціація це орган, який об’єднує сільські громади. На сьогодні Всеукраїнська асоціація об’єднала близько 70% сільських громад, а це 8,5 тис з 11. У асоціації міст працювати простіше. Зібрались 25 міст і відстояли свої інтереси. А спробуйте об’єднати 11 тис. сільських голів? Ми плануємо зробити потужну організацію, створити потужну сім’ю, яка буде відстоювати свої інтереси.

                Ви вірно сказали, що щороку в нас зникають з мапи українські села, закриваються школи. Чому так відбувається? Чому студенти не повертаються у свої домівки, а їдуть у міста? Відповідь проста: тому, що  там просто можна заробляти, а у селі – ні. Великотоварні виробники – агрохолдінги використовують землю задля отримання прибутків. При цьому  практично не використовують сільський трудовий ресурс, не створюють робочі місця. Сільські бюджети порожні. Більшість селян виживають за рахунок власних присадибних господарств. При цьому на 30 % земель вирощують половину усього валу сільгосппродукції. Тобто порівну - 50 на 50 з  великотоварними. Є потенціал. Тому  просто необхідно їм допомогти. Людей, які прагнуть залишитись у своєму селі, мають невеликі господарства необхідно об’єднати, скооперувати. В основі  програми «Рідне село» якраз і є створення кооперативних господарств, які б дали можливість селянам працювати прибутково. У цьому процесі держава не може і не має права стояти осторонь. Впровадження економічних важелів на селі – коротка суть програми, презентованої міністром АПК та продовольства Миколою Присяжнюком.

 

02:05

09.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0