UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Звернення Правління Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад до органів місцевого самоврядування територіальних громад України

14:38

29.10.2019

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, яка десять років тому об’єднала понад вісімдесят відсотків органів місцевого самоврядування базового рівня, завжди була і залишається послідовним захисником інтересів малих громад. 

Особливо важливо забезпечити цей захист зараз, на заключному етапі децентралізаційної реформи. Нова влада твердо декларує наміри продовжити і завершити цю фундаментальну реформу і вже фактично розпочала заключний її етап. При цьому практично ніхто не відстоює інтереси малих громад – як тих, що ще не реформовані, так і тих, на які чекає нове реформування. Територіальна реформа відбудеться – щодо цього вже немає жодних сумнівів. Тож, слід максимально попіклуватися про те, щоби ця реформа відбулася в інтересах кожного села, селища, міста. 

Усвідомлюючи важливість моменту і свою відповідальність перед громадами, ми ініціюємо початок нового етапу діяльності ВАССР, результатом якого стане реформована, сильна і консолідована Всеукраїнська асоціація самоврядних громад. 

Оновлена Асоціація об’єднає громади, що утворюються в ході реформи, забезпечивши при цьому врахування інтересів усіх громад-членів, які вже об’єдналися чи йдуть на об’єднання. Ми бачимо членами оновленої Асоціації всі українські громади, для яких пріоритетом є розвиток сільських територій – незалежно від того, центром цієї громади є село, селище чи містечко. Бо інтереси громад, об’єднаних навколо сіл, селищ і малих міст, є практично однаковими і, водночас, суттєво іншими, аніж інтереси великих і середніх міст.

Ми маємо твердий намір активно відстоювати на центральному і на регіональному рівнях:

 - справедливий формат об’єднання - щоби об’єднання громад відбулося в найбільш оптимальній конфігурації, з максимальною вигодою для кожного містечка, селища, села!

 - справедливий розподіл публічних фінансів - щоби жодне село, селище, містечко від об’єднання фінансово не програло, а навпаки - виграло!

 - справедливе вирішення земельного питання - щоби громади реально розпоряджалися землею і щоби модель ринку землі слугувала розвитку громад і благополуччю людей в громадах!

 - справедливе представництво у місцевій владі - щоби громада кожного села, селища, містечка була належно представлена у місцевих радах нових громад!

Ми ініціюємо скликання вже у листопаді цього року Загальних зборів Асоціації і маємо тверду впевненість у тому, що Збори закріплять ці ініціативи Правління у змінах до Статуту та у новій Стратегії діяльності Всеукраїнської асоціації самоврядних громад на період до наступних місцевих виборів.

Ми закликаємо усіх членів Асоціації об’єднати зусилля з метою якомога повнішого забезпечення власних та узгодження спільних інтересів у процесі реформування громад. 

Ми звертаємось до місцевих рад об’єднаних територіальних громад, утворених на базі громад-членів ВАССР (за правонаступництвом усі вони залишаються членами Асоціації), із пропозицією підтвердити своє членство та долучитися до діяльності і до реформування Асоціації. 

Ми пропонуємо усім громадам, що утворені навколо малих міст, селищ та сіл, ставати активними членами Всеукраїнської асоціації самоврядних громад – задля досягнення повної консолідації нового українського самоврядування, яке формується у малих громадах завдяки реформі.

Ми переконані, що у результаті децентралізаційної реформи в українських містечках, селищах та селах утвердиться справжнє місцеве самоврядування, яке через Всеукраїнську асоціацію самоврядних громад матиме свій окремий голос у діалозі з державою. Ми впевнені, що через тісну співпрацю з іншими всеукраїнськими асоціаціями нам вдасться досягнути єдиного сильного голосу українського самоврядування у цьому діалозі.

Наша Асоціація готова діяти і змінюватися відповідно до вимог часу! 

Ми готові стати твердою опорою самоврядності у самодостатніх громадах. 

Ми готові бути партнером влади, яка реформуватиме країну в інтересах громад і людей в громадах.

Звернення ухвалене Правлінням ВАССР 23 жовтня 2019 року

 

Завантажити Звернення

 

 

 

14:38

29.10.2019

Концепція розвитку сільських територій очима органів місцевого самоврядування

У травні Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за сприяння проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» провела низку круглих сто

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0