UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Звернення щодо невідкладного ухвалення змін до закону "Про місцеве самоврядування в Україні", від яких залежить успіх децентралізаційної реформи (законопроект 2653)

12:33

11.04.2020

 

Звернення щодо невідкладного ухвалення змін до закону "Про місцеве самоврядування в Україні", від яких залежить успіх децентралізаційної реформи (законопроект 2653)

 

Всеукраїнська асоціація громад звертається щодо необхідності якнайскорішого ухвалення законопроекту № 2653 Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Асоціація просить Президента України та Верховну Раду України визначити згаданий законопроект як невідкладний та винести його на позачерговий розгляд у другому читанні вже на найближчому позачерговому засіданні Верховної Ради України.

Зміни, передбачені цим законопроектом, дозволять забезпечити успішне продовження однієї з найважливіших реформ в історії України - реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Недосконалість нинішнього законодавчого забезпечення згаданої реформи фактично унеможливлює завершення процесу об’єднання громад і ставить під загрозу можливість проведення місцевих виборів на новій територіальній основі. На підставі чинного законодавства також неможливо реформувати субрегіональний рівень територіального устрою, а це критично важливо зробити до наступних місцевих виборів.

Метою законопроекту є надання Уряду на законодавчому рівні права приймати рішення щодо визначення адміністративних центрів та територій територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

Всеукраїнська асоціація громад підтримує зазначені зміни як і всі інші законодавчі ініціативи, спрямовані на продовження і завершення децентралізаційної реформи.

Для успішного реформування та ефективної діяльності системи місцевого самоврядування вкрай потрібна належна та цілісна законодавча база. Всеукраїнська асоціація громад закликає Президента України та Верховну Раду України зробити ще один невеликий, але дуже важливий крок у цьому напрямі!

 

Голова Всеукраїнської асоціації громад

М.І.Фурсенко

 

12:33

11.04.2020

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0