UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Микола Присяжнюк доручив невідкладно розробити Концепції розвитку сільських територій

08:02

08.11.2013

Розвиток сільських територій та розбудова соціальної інфраструктури села мають стати основними завданнями Мінагрополітики та місцевих органів державної влади. Сільське населення та одноосібні господарства мають стати платформою для розвитку аграрного сектору та завоювання нових продовольчих ринків. Згідно завдання очільника Мінагрополітики Миколи Присяжнюка, поставленого на презентації проектів розвитку села, саме на цих засадах протягом найближчого місяця повинна бути напрацьована Концепція Державної програми розвитку сільських територій. 

 
«Сьогодні Президент чітко поставив завдання, щоб за бажанням збільшити показники в сільському господарстві, ми не втратили платформу аграрного сектору – село. Тому сільський розвиток для керівництва держави і безпосередньо для нашого міністерства – це буде завданням номер один», – зазначив Микола Присяжнюк.
Міністр переконаний, що незважаючи на економічні дослідження, які говорять про неефективність задіяння великої кількості населення у сільському господарстві, на сьогодні це є значною перевагою України.
«Деякі фахівці запевняють, що така кількість населення не може бути задіяна в сільському господарстві – це економічно невигідно. В інших країнах в сільській місцевості живе близько 5% населення. У нас живе 33% або ж 14 мільйонів українців, і я вважаю, що це наше досягнення і ми повинні це зберегти», – зауважив Микола Присяжнюк.
У обговоренні проектів стратегічних документів щодо подальшого розвитку сільських територій взяли участь керівники вітчизняних аналітичних центрів, науково-дослідницьких інститутів, структурних підрозділів Мінагрополітики, керівники профільних громадських організацій, економісти, логісти та фахівці у галузі франчайзингу. Звертаючись до учасників презентації, Міністр наголосив, що вже немає ні часу, ні можливості зволікати із забезпеченням комфортних умови життя та створенням робочі місць для сільського населення. Очільник Мінагрополітики переконаний, що лише за цих умов українські села не будуть вимирати, як це відбувається зараз.
«Навіть асфальтовані та газифіковані села зникають з карт, оскільки селянам немає де працювати. Тому наше завдання розвити соціальну інфраструктуру села, зокрема відкрити нові школи, дитсадки, клуби культури, спортивні центри, медичні установи. Тільки тоді ми зможемо залучити людей до роботи на селі», – зазначив Міністр.
У цьому процесі значну роль має відігравати сільська громада. Міністр відзначив, що останніми роками в цьому аспекті спостерігається позитивна тенденція. Проте, на думку Миколи Присяжнюка ще багато треба зробити для того, щоб сільська громада правильно розпоряджалася всіма ресурсами, що їй належать.
«Наведу показовий приклад. Країна вирощує 20 мільйонів тонн картоплі, з них українці споживають 6,5 мільйонів тонн, а експорт складає близько 1 мільйона тонн. Вся інша картопля через відсутність складів для зберігання пропадає або неефективно згодовується худобі. Це є непродуктивно. Тому такі принципи розвитку сільських територій, коли громада чітко визначиться як використовуватися природні ресурси, і земельні, і людські, і природні зможе забезпечити динамічний розвиток українського села», – запевнив Міністр.
Микола Присяжнюк також відзначив, що наразі Україна має визначитись які саме форми господарювання стануть пріоритетними – великотоварні виробництва або одноосібні господарства.
«Сьогодні у нас з вами під городами знаходиться 3,5 мільйони гектар землі. Деякі країни мають втричі менше просто сільськогосподарських земель. І якщо ми підемо тільки на великотоварне виробництво, ми розуміємо, що ці городи, за найсприятливіших умов, можуть потрапити в систему товарообігу лише за 30 років. Цього не можна допустити», – переконаний очільник Мінагропроду.
Особливо актуальним це питання стає в умовах дефіциту продуктів харчування в світі. Лише за минулий рік українські аграрії завоювали ряд нових продовольчих ринків, які найжорсткішими. Відкрилися ряд ринків країн ЄС, який став приділяти значну увагу сільському розвитку.
«Ще два-три роки назад Європа говорила, що українська сільськогосподарська продукція є неякісною. А обсяг експорту до ЄС за 2011 рік склав 2,5 мільярди доларів. Мабуть звикають до нашої продукції. Окрім Європи ми відкриваємо для експорту і інші країни. Наприклад у минуло році Україна відкрила 8 нових країн для постачання сільськогосподарської продукції», – поінформував Міністр.
Підсумовуючи, Микола Присяжнюк, підкреслив, що необхідно дати надію людям на позитивні зміни на селі.
«Ми маємо модернізувати та вдосконалити роботу органів дорадництва та створити call-центри, за допомогою яких люди змогли б отримати відповіді на всі питання, що стосуються агросектору. Цей аспект обов’язково буде включено в Концепцію розвитку сільських територій, яка буде розроблена Міністерством протягом місяця. Окрім цього найближчим часом будуть відпрацьовані механізми використання юридичних моделей сільських підприємств. Це дозволить залучити додаткових інвесторів», – запевнив Микола Присяжнюк.

08:02

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0