UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Концепцію реформування місцевого самоврядування підтримуємо!

13:04

08.11.2013

 

10 квітня в залі засідань Красилівської районної ради (Хмельницька область) відбулось обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування в Україні та виступу Президента на засіданні Ради Регіонів 21 березня поточного року. Даний захід відбувся за ініціативи Хмельницького регіонального відділення та його виконавчої дирекції ВАССР.

Розвиток сільських територій реформа органів місцевого самоврядування врешті-решт стають реальністю, це було відмічено усіма виступаючими – головою Хмельницького регіонального відділення Дунаєвецьким селищним головою А.А. Кухаренко, членом правління головою комісії з питань бюджету Маківським сільським головою А.А. Кушніром, головою Красилівської районної ради В.І. Ходаком. Ряд пропозицій було висловлено головою районної державної адміністрації Арсенюком П.І.

Людина має бути центром, відчути себе господарем в сільській місцевості. Сьогодні уже зрозуміло усім, що подальший розвиток сільських територій вимагає посилення демократичних процесів. Особливого удосконалення вимагає демократизація в процесі державного управління, місцевого самоврядування і загалом усього державного адміністративного територіального устрою лунало у виступах сільських, селищних голів.

У своїх виступах сільські голови підтримали Концепцію реформування місцевого самоврядування висловивши при цьому і ряд своїх зауважень зокрема: Чернілівський сільський голова Балагур В.І. звернув увагу не на кількість жителів в об’єднаних громадах, а на територію яку будуть займати дані громади. Питання бюджету підняли Кульчинківська сільський голова  Бабаніна Л.В., Малоклітянський сільський голова Агафонова Т.В. Ряд запитань і пролунало і від головного лікаря районної Красилівської лікарні Дудко Д.С. Висновок обговорення один - сільським селищним радам потрібні не повноваження а правова база – Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», земельне законодавство, бюджетні і податкові кодекси і переданий соціальний захист населення на місця. Ось тоді можна питати за соціально-економічний та культурний розвиток території. Коли будуть сформовані правові умови для їх розвитку, а дієздатні органи місцевого самоврядування , спроможні виконувати власні, а також делеговані повноваження в сільській місцевості.

13:04

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0