UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Землю не поміняємо на «зелені»

14:03

08.11.2013

 

Хмельницьке регіональне відділення ВАССР   має свою позицію

Україна впритул підійшла до рубежу, коли відміна мораторію  на продаж землі ось-ось стане реальністю. У цьому контексті роль сільського, селищного голови у взаємодії з виконавчими органами державної влади, а також з інвесторами стає своєрідним текстом  перед громадою, яка сподівається на відкритість у вирішенні як земельних питань, так і в запровадженні нових ринкових відносин на селі.

Однією з причин, яка на початковому етапі запровадження ринку землі може завадити ефективній взаємодії органів владної та управлінської вертикалі, експерти називали відсутність чіткого розмежування повноважень між місцевим самоврядуванням і місцевими держадміністрації у сфері земельних відносин. А  тому мораторій на введення ринку землі повинен бути використаний законодавцями для встановлення і закріплення цивілізованих змін у цьому напрямі. Бо якщо розпочнеться продаж землі без погодження між депутатським корпусом і конкретними територіальними громадами, без участі селянина, на сільське господарство чекатиме сумна доля промисловості, яка зазнала відчутних економічних втрат у результаті так званого реформування. Такого подвійного удару народ України не витримає!

Реалізація будь-яких намірів щодо землі мусить відбуватися через місцеві органи влади: сільські та селищні ради. Саме їм необхідно надати право здавати землі громади в оренду,  адже хто, як не сільрада і її голова знають, хто хоче та  як уміє працювати на землі, чи зможуть оцінити здатність орендаря дбати про землю.

Виключним правом купувати землю сільськогосподарського призначення слід наділити тільки державу.  Ми не повинні танцювати гопака перед доларом чи євро, адже наші люди печуть смачний хліб і варять найсмачніший у світі борщ, а, обмінявши на «зелені» або інші папірці, ми ризикуємо позбутися наших переваг.

На мій погляд, реформи мають бути спрямовані не на торгівлю землею, а на відродження села. Щоб цього досягти, потрібно насамперед створити при сільських і селищних радах державні підприємства,  різноманітні комунгоспи, артілі, товариства та кооперативи. Це дасть змогу забезпечити роботою молодих людей і  розверне потік міграції у зворотному напрямку, тобто з міста в село.

Звісно, відповідальність у вироблені засад земельної реформи лежить на законодавцеві. Та як відбуватимуться ці зміни залежить саме від нас – сільських та селищних голів.

 

Анатолій Кухаренко,

Голова Хмельницького

регіонального відділення ВАССР,

Дунаєвецький селищний голова

 

 

14:03

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0