UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Сільські голови і фермери Франківщини за відставку голови обласного Деркомзему

11:35

14.03.2014

Обласне управління Держкомзему взяли в облогу представники Асоціації сільських та селищних голів Прикарпаття і Асоціації фермерів та землевласників Івано-Франківської області. Пікетувальники пікетували за відставку начальника управління  Володимира Боднарчука. З цією ж умовою сільські голови та фермери звернулися до голови ОДА Андрія Троценка. Вирішення питання відкладено до наступного понеділка.

Сільські голови та фермери Прикарпаття незадоволені тим, що у них, як вони вважають, «відібрали» землі за межами сіл. Фермери наголосили, що на цих землях вони зазвичай вирощували врожай.

Як зазначив сільський голова Маняви, що в Богородчанському районі, Віктор Рудько, мета  мітингувальників відстояти інтереси територіальних громад Івано-Франківської області на право володіти і розпоряджатися своєю землею. На їхню думку, проблема в тому, що обласне Дерземагенство в зв’язку із прийняттям закону, що вступив у дію 01.01.2013 року, забрало частину земель без згоди громади. «Ми у такий демократичний спосіб даємо їм зрозуміти, що громада має право розпоряджатись своїми землями так, як сама вирішує», - зазначив Рудько.

До сільських голів вийшов не начальник управління Боднарчук, як вони того домагалися, а його заступник Сергій Жила. Він відбивався тим, що є програма земельної реформи, яку треба виконувати.

Пікетувальники поцікавились у Жили, чим викликані незрозумілі дії Держкомзему з передачі земельних ділянок, які раніше обробляли фермери в кількох районах області, невідомому їм фермерському господарству Боднаренко О.Ю.  На що той відповів: «Були накази щодо надання дозволу, щодо проведення землеустрою такому собі пану Боднаренкові, однак жодної земельної ділянки цьому підприємцю не було надано в оренду». Сергій Жила запевнив людей, що без погодження сільських голів та громади Держкомзем ніякої землі Боднаренкові не передасть. Але люди йому не повірили та відправились до нового очільника ОДА Андрія Троценка за підтримкою.

Троценко прийняв представників обох Асоціацій  і пояснив, що, на жаль, не уповноважений звільняти чи призначати керівників установ державної вертикалі, таких як Держкомзем. Але пообіцяв призупинити всю діяльність обласного управління Держкомзему, яка стосується передачі земель у власність та користування. А також провести інвентаризацію та створити спільну комісію з представників сільських голів, фермерів, юристів та обласних депутатів. Ця комісія мала би зайнятися врегулюванням конфлікту. Але, перш за все, сказав голова ОДА, він сам здзвониться з Боднарчуком, щоб обговорити ситуацію і варіанти вирішення проблеми.

11:35

14.03.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0