UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Ігор Швайка: випускники аграрних ВНЗ повинні мати змогу відшкодувати вартість навчання

14:25

19.03.2014

Вчора, 18 березня, під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки відбулася нарада з ректорами аграрних вищих навчальних закладів щодо вирішення проблем якості аграрної освіти. Під час наради були підняті питання пошуку ефективних шляхів підвищення рівня навчання студентів у ВНЗ, покращення матеріально-технічної бази та майбутнього міжнародного співробітництва випускників аграрних закладів.

   У своєму вступному слові Ігор Швайка зазначив, що першочерговими завданнями для аграрних вищих навчальних закладів є підготовка висококваліфікованих кадрів, працевлаштування випускників за направленням, а також закріплення випускників на роботі в сільській місцевості, адже освітянська галузь є надзвичайно важливою та необхідною в агропромисловому комплексі.

   «На жаль, половина випускників аграрних ВНЗ не повертаються до села. Їх не влаштовує низький рівень оплати праці, відсутність відповідної соціальної інфраструктури у сільській місцевості, невирішеність житлового питання. Тому для закріплення кадрів на селі сільськогосподарське виробництво має працювати і над створенням сприятливих умов для всебічного розвитку українського села. Окремим напрямом має бути виокремлено державну політику щодо сільського розвитку, що включатиме розбудову соціальної інфраструктури у сільській місцевості, стимулюватиме закріплення на селі спеціалістів аграрного профілю», - сказав міністр.

   Під час проведення наради очільник відомства відмітив, що безумовно позитивним моментом є те, що всі аграрні вищі навчальні заклади залучені до міжнародної співпраці. Основними напрямами міжнародної діяльності студентів є навчання та практика за кордоном, стажування викладачів за кордоном та участь у міжнародних освітянських проектах.

   «Ми маємо випускати в життя висококваліфікованих спеціалістів, щоб студенти потім під час роботи мали змогу як найшвидше відшкодувати вартість навчання. Проте, для цього кожний аграрний навчальний заклад має стежити за якістю надання освітніх послуг. Студенти аграрних закладів мають практикувати свої знання вже з першого курсу, а отримавши диплом, абсолютно розуміти, що їх чекає попереду, і вміти застосувати свої знання на практиці», - зазначив міністр.

 

Прес-служба Мінагрополітики

14:25

19.03.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0