UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Кооперативи дадуть змогу виробникам сільськогосподарської продукції стати конкурентоздатними

19:02

08.11.2013

Сільгоспкооперація є дієвим механізмом підвищення конкурентоспроможності дрібно- та середньотоварних виробників. Адже оптимізація витрат дрібних виробників на придбання засобів виробництва, спрощення доступу до агросервісних послуг, ефективніше використання каналів збуту, організація зберігання, переробки продукції і, як наслідок, підвищення доходів можливе лише через об’єднання їх у сільгоспкооперативи. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Розвиток кооперативного руху та підтримка його з боку держави є необхідною передумовою відродження українського села. І світовий досвід підтверджує, що саме завдяки об’єднанню в кооперативи дрібно- та середньотоварні виробники можуть підвищити конкурентоспроможність своєї продукції. Тому інтерес селян до таких об’єднань поступово зростає. Так, протягом минулого року кількість сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів збільшилася майже на 80 одиниць», - наголосив Микола Присяжнюк.

З його слів, лідерами залишається Житомирська область, де функціонує 104 обслуговуючих кооперативи, а також Вінницька – 84, Івано-Франківська – 67 та Крим – 64 кооперативи. Найбільше ж налічується молочарських, плодоовочевих та кооперативів з обробітку землі.

Керівник відомства підкреслив, що держава робить усе можливе, аби мотивувати селян об’єднуватись в кооперативи. Зокрема, Верховною Радою прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію», який визначає особливості економічних засад діяльності сільськогосподарських кооперативів та створює умови для зменшення податкового навантаження на них. Днями цей закон підписав Президент України Віктор Янукович.

«Також держава забезпечила збереження права власності на майно кожного члена кооперативу та справедливий розподіл заробленого. Але головне – кожен учасник кооперативу може отримати необхідні послуги за оптимальною ціною та зробити свою працю більш економною та організованою», - підкреслив Микола Присяжнюк.

19:02

08.11.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0