UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

18 березня 2014 року відбулась зустріч керівництва ВАССР із Головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Григорієм Калетніком

15:26

19.03.2014

18 березня 2014 року Голова ВАССР Микола Фурсенко та Заступник Голови-Керівник Виконавчої дирекції ВАССР  зустрілись із Головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Григорієм Калетніком. 

В ході дискусії обговорювались питання щодо необхідності надання права розпоряджатись землями «в межах» та «за межами» населених пунктів органам місцевого самоврядування або за погодженням з територіальною громадою; створення сприятливих умов для одноосібників та дрібних фермерів у пенсійному забезпеченні, надання фінансової підтримки молодим аграрним спеціалістам для ведення сільськогосподарського господарства, спрощення процедури оформлення договорів оренди земельних ділянок.

Акцентувалась увага на тому, що на сьогодні великі агрохолдинги, маючи земельний банк від 10 тис. гектарів і більше, користуються прогалинами у податковому законодавстві, тим самим мінімізуючи своє податкове навантаження. Реєструючись у великих обласних центрах, такі бізнес структури не включають до кола своїх інтересів збереження та інвестування у розвиток сільських територій.

Асоціація передала на розгляд Комітету  проблемні питання сільських та селищних рад, які потребують першочергового вирішення, а саме: земельні питання, питання по водним ресурсам, питання по лісовим ресурсам та сільськогосподарському виробництву.

Григорій Калетнік зазначив: «Мною, як народним депутатом України, зареєстровані законопроекти, якими пропонується обов’язкова реєстрація таких суб’єктів господарювання за місцем розташування земельних ділянок, введення 1% збору від нормативно-грошової оцінки землі за користування землями сільськогосподарського призначення, сплата якого буде йти на рахунки сільських та селищних рад, а також надання права розпорядження землями державної власності безпосередньо територіальним громадам, що надасть змогу збільшити надходження до державного бюджету за рахунок росту надходжень від орендної плати. Вважаю, що запровадження саме таких механізмів дозволить створити сприятливі умови для формування фінансового ресурсу територіальних громад для розвитку соціальної інфраструктури сільської місцевості - оновлення доріг, будівництво та ремонт шкіл, дитячих садочків, створення спортивних клубів для молоді тощо, зменшить бюрократичне навантаження на звичайних селян».

На завершення зустрічі було запропонувано провести розширену зустріч за участі сільських голів з усіх областей, керівників сільськогосподарських підприємств, представників аграрної науки з метою обміну думками, внесення пропозицій та визначення взаємовигідних шляхів для створення дієвого механізму розвитку сільських територій в Україні.

 

15:26

19.03.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0