UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

«Почуйте нас!», - просять сільські голови України

09:35

18.04.2014

16 квітня 2014 року відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин у якому взяли участь члени правління Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Серед семи питань, визначених у порядку денному чергового засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин було те, яке найбільше хвилює не тільки сільських голів, але як виявилося депутатів-членів Комітету.

Питання розвитку сільських територій неодноразово піднімається на усіх рівнях багато років поспіль. Останніми роками, завдяки ініціативі Всеукраїнської асоціації в тому числі, яка лобіює вирішення питання розвитку сільських територій на усіх рівнях у міністерствах та відомствах, ситуація почала змінюватися. Проте, як показує практика, без системної програмної діяльності, координації зусиль  державних, законодавчих та виконавчих структур, вирішити це питання не можливо. На думку членів Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад в Україні на теперішній час необхідно створити структуру – міністерство, яке б безпосередньо, комплексно почало реалізовувати програму сталого розвитку сільських територій. Бо питанням розвитку сільських територій часто спекулюють політики у своїх виборчих програмах, а реально нічого не змінюється на місцях. Реформа місцевого самоврядування без  земельної реформи не дасть бажаних результатів, бо земля – найважливіше ресурсне джерело розвитку сільських територій.  

Про це говорили сільські голови на засіданні Комітету. «Почуйте нас!», - вимагали члени правління. «Ніхто краще не знає ситуацію, як сільські голови на місцях», - переконували народних депутатів представники сільських громад.

На засіданні сільськими головами було озвучено низку важливих змін, які необхідно зробити вже сьогодні. Найважливіші з них стосуються теми територіальних меж села селища та контролю навколо використання земель сільськогосподарського призначення. Майже 50% земель використовується великими агрохолдингами. Це розпайовані землі селян, які знаходяться в оренді. Найчастіше термін оренди складає до 49 років і селяни. які віддали земельні наділи в оренду перестають бути господарями на своїй землі. Умови договору вони теж не можуть змінити, як й не можуть вплинути на процес використання земель. Потребують регулювання проблем поводження із землями від умерлої спадщини, пасовищ та іншого.

Бюджети розвитку сіл і селищ від цієї оренди  мають мало зиску. Ніхто не говорить про забезпечення соціальної складової села, основним багатством якої є саме ця земля. Були підняті питання грошової оціни землі, вплив органів місцевого самоврядування на реєстрацію сільгосппідприємств по місцю їх фізичного розташування.

Багато питань підняли сільські голови перед народними депутатами. В процесі обговорення було прийнято рішення систематизувати перелік проблемних питань та винести їх на парламентські слухання. « Законодавець має консультуватися із тими, хто живе на цій землі», - переконані члени правління Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. «Тільки тоді закони будуть дієві і їх будуть виконувати. Зараз багато законодавчих ініціатив відірваних від потреб громад»

У порядку денному засідання комітету також розглядалися питання

1. Про проект Закону України «Про внесення змін до частини першої статті 208 Земельного кодексу України (щодо уточнення переліку об’єктів, у разі використання земельних ділянок на громадські потреби, коли не відшкодовуються втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва)»;

2. Про проект Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо звільнення від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва при будівництві полігонів твердих побутових відходів (сміттєзвалищ) та об’єктів поводження з відходами)»;

3. Про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про оцінку земель» щодо державної експертизи документації оцінки земель»;

4. Про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань розвитку біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією»

5. Про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру (щодо особливостей розподілу обсягів виробництва цукру в межах квоти «А»);

6. Про проект Закону України «Про вищу освіту» (ІІ читання);

7. Обговорення питання щодо сталого розвитку сільських територій за участі  Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад було останнім  у переліку.

 

ВАССР

09:35

18.04.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0