UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Херсонщина: Аргументовано про ведення Державного земельного кадастру

02:00

30.01.2013

В Україні створено єдиний державний реєстр об’єктів нерухомості, наголосила під час прес-конференції для представників регіональних ЗМІ заступник керівника землевпорядної служби Херсонської області Оксана Зінова. Вона повідомила, що в реєстрі буде зосереджено всю інформацію про права власності на земельні ділянки та нерухомість, яка на них розташована, а також речові права. Вестимуть його органи Укрдержреєстру, які видаватимуть і свідоцтво про право власності на земельний наділ. Однак, власникам державних актів, одержаних раніше, турбуватися не слід – усі акти залишаються дійсними.

Щодо реєстрації наділів та видачі витягів з Державного земельного кадастру, їх здійснюватимуть органи земельних ресурсів. Ця робота в області почалася. Розпочато ведення Державного земельного кадастру в Національній кадастровій системі. Державні кадастрові реєстратори області вже прийняли від громадян 215 заявок про реєстрацію земельних ділянок та надання витягів із кадастру, робота в цьому напрямку триває. Крім того, практично на 30 відсотків знижено вартість адміністративних послуг з державної реєстрації, які надають органи земельних ресурсів. Так, на сьогодні реєстрація наділів коштує 65 грн, внесення відомостей про земельну ділянку – 60 грн, витяг із земельного кадастру – 53 гривні.

– Важливим є той факт, що відтепер громадяни мають можливість у режимі он-лайн на офіційному веб-сайті Держземагентства України вільно користуватися публічною кадастровою картою, на якій міститься інформація про усі земельні ділянки. Якщо з приводу тієї чи іншої ділянки виявлено неточності, про це варто повідомити фахівців за допомогою форми зворотного зв’язку на цій же сторінці сайту, – зазначила Оксана Зінова.

02:00

30.01.2013

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0