UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: office@communities.org.ua

 

Права дітей-сиріт мають бути захищені

13:32

26.04.2014

Генеральний секретар Міжнародної комісії з прав Людини, Віце-голова у Європі Рафал Марцін Васік  прибув з робочим візитом до України. Головна мета перебування делегації – створення офіційного представництва Комісії, яка б на міжурядовому рівні з іншими країнами світу опікувалася правами людей.

«Ми хочемо об’єднати зусилля міжнародної спільноти, забезпечити високий рівень співпраці і відповідальності з питань, що стосуються прав людини в Україні, світі. Наша місія миротворча і вона надзвичайно актуальна для України сьогодні. Питання соціального розвитку України можливе лише за умови якщо у світі буде мир та злагода, а дотримання прав  людини  стане головним пріоритетом  у державі», - сказав Генеральний секретар Міжнародної комісії з прав людини Рафал Марцін Васік.

У програмі офіційного візиту Віце-голови Міжнародної Комісії з прав людини у Європі та делегації, яка прибула разом із ним була запланована зустріч з відповідальними особами Жіночого крила Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, які  разом із Альянсом "Україна без сиріт" опікуються проблемами дітей-сиріт в Україні.

Наталія Ключник – заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Євген Пьянков та Світлана Харченко - представники Альянку «Україна без сиріт» обговорили проблему сирітства в світі та в Україні з представниками Міжнародної Комісії з прав Людини.

Присутні висловили надзвичайну стурбованість щодо дотримання прав, належного забезпечення, захисту життя і здоров’я дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у державних інтернатних закладах України. Особливе занепокоєння викликає становище дітей-сиріт у закладах, розташованих на територіях Донецької, Луганської та Харківської областей.

«Сьогодні на цих територіях фактично відбуваються дії воєнного характеру та різні збройні конфлікти, які створюють загрозу життю та здоров’ю дітей, що є вихованцями державних інтернатів.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» держава зобов’язана захистити права та інтереси таких дітей, створити належні умови для їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, забезпечити права на здоровий розвиток, створити умови для надання психологічної, медичної та педагогічної допомоги, тощо», - коментують ситуацію представники Альянсу «Україна без сиріт».

«Наголошуючи на беззаперечній та надзвичайній цінності кожної дитини, а також враховуючи гіркий досвід щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які залишились в інтернатах АР Крим і права яких були суттєво порушені, ми повинні ініціювати перед урядом України вжити негайних заходів для попередження такого розвитку подій», - переконана Наталія Ключник.

У процесі обговорення сторони вирішили звернутися до Уряду України з пропозицією про створення робочої групи у складі представників профільних Міністерств, представників громадських та благодійних організацій, що мають досвід роботи з дітьми цієї категорії, а також представників інших урядових та неурядових організацій, які мають необхідні знання та ресурси для впливу та вирішення проблеми цих дітей.

Дана робоча група повинна проаналізувати, яка кількість дітей перебуває в інтернатах України, в першу чергу, розташованих на територіях Донецької, Луганської та Харківської областей, оцінити стан щодо забезпечення потреб та прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, напрацювати механізми надання необхідної їм допомоги, тощо.

 

Зі свого боку місцеві та міжнародні партнерські організації, які є всесвітньо визнаними експертами у сфері захисту та реалізації прав дітей, готові залучити можливі ресурси для сприяння вирішення ситуації.

13:32

26.04.2014

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0