UA EN

04053, Україна, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 73 (13 поверх)
тел./факс: (044) 5859012, (044) 5859015
e-mail: vassr@vassr.org

Рахно-Полівська сільська рада

приміщення ЗОШ

1 2 3 4 5

Сільський голова:

Шведюк Віктор Броніславович

Секретар:

Семенюк Світлана Василівна

Контакти:

тел.факс 04355-2-74-30
e-mail:rahni@meta.ua

Візитка громади:

Завантажити візитку громади

Мапа:

Географічне розташування:
Рахни-Польові — село, адміністративний центр Рахно-Полівської сільської ради Тиврівського району Вінницької області. Відстань до обласного центру автошляхами – 45 км. Сільська рада розташована в центральній частині Тиврівського району та межує: на півдні - з Уяринецькою, Великовулизькою, Жахнівською сільською радою; на заході – з Черемошненською, Новоміською сільською радою; на півночі – з Василівською сільською радою.
Тип місцевості – слабо хвилястий, з слабо, але досить вираженою балковою системою, середня висота над рівнем моря 125 м.
Клімат помірно континентальний . Середня температура липня +20 °C, січня –4 °C. Абсолютна максимальна температура повітря +36 °C, абсолютна мінімальна – 34 °C. Середня тривалість безморозного періоду 165-175 днів.
Атмосферні посухи та суховії середньої інтенсивності спостерігаються майже щороку, інтенсивні та дуже інтенсивні лише в окремі роки (1 раз на 10 років).

Природні ресурси:
Три ставки загальною площею 25 га розташовані на території сільської ради.
Загальна площа сільськогосподарських угідь 4054 га, в тому числі 2930 га ріллі.
Навколо села Рахни-Польові розташовані поклади сірого граніту, в декількох місцях виходять на поверхню. Діє гранітний кар’єр по видобутку та переробці каменів граніту.
В обох населених пунктах є поклади глини та піску, у с.Пирогів – торфу, у 60-х роках минулого століття проводилося видобування торфу.
Інфраструктура:
Генеральний план – відсутній.
Енергопостачання: територія сільської ради повністю електрифікована. Вуличне освітлення застаріле, майже не працює, потребує відновлення.
Природний газ – територія громади не газифікована, планувалося розпочати газифікацію від ГРС с.Красного – 7 км, громада знаходиться в складі населених пунктів Тиврівського району (1/3) які не газифіковані, географічне положення сіл сільської ради має перевагу бути першими газифікованими, тому, що знаходяться найближче до ГРП.
Пасажирські автоперевезення: Сполучення між с.Рахни-Польові та районним центром смт Тиврів забезпечується перевізником ВАТ «АТП-10543», чотири рази на тиждень, два рази на день. З с.Пирогів сполучення відсутнє, через нерентабельність рейсу перевізник відмовився від надання послуг.
Зв'язок : на території сільської ради працює пересувне відділення зв’язку Вінницького ЦПЗ. Забезпеченість населення основними домашніми телефонними апаратами на 100 сімей складає 9,5 апарата, кількість користувачів мережі Інтернет складає 25 чол..
На території громади діють 2 оператори мобільного зв’язку: «KIEVSTAR», LIFE. Сільська рада входить до зони упевненого прийому.
Місцеве теле- та радіомовлення відсутнє.


Соціальна сфера:

Рахно-Полівська ЗОШ І-ІІ ступеня
У школі навчається 27 учнів, працює 9 вчителів. Незважаючи на невелику кількість учнів, завдяки невтомній праці, творчій ініціативі та наполегливості молодого енергійного директора та педагогічного колективу допомозі батьків школа та прилегла до неї територія має гарний привабливий, естетичний вигляд, в класних кімнатах затишно і тепло, створені всі умови для навчання дітей, як наслідок вихованці нашої школи неодноразово виборюють призові місця у різних змаганнях, олімпіадах та конкурсах не лише районного, але й обласного рівнів. Місцеві школярі беруть активну участь у проведенні різних свят на території сільської ради, вчителі та їхні вихованці допомагають в організації святкування. І хай там хто б що не говорив про малокомплектні школи, вони мають право на своє існування, прикладом того є наша школа, хоч учнів небагато вони всі дуже активні, розумні, творчі. Всі діти без виключення беруть участь в громадському житті не тільки школи, але й села.
Нещодавно у 2012 році здійснилася мрія всіх малюків дошкільнят та їхніх батьків, було проведено капітальний ремонт приміщення та відновлено роботу дошкільного навчального закладу на території сільської ради. Зараз два педагогічних працівника, помічник вихователя, кухар – навчають, виховують, годують 18 маленьких громадян жителів територіальної громади.
Сільська бібліотека налічує близько 13 тис. екземплярів книг, періодичні видання в кількості 15 екземплярів (газети, журнали). Постійно організовуються книжкові виставки на різні тематики, літературні вечори, лекції, бесіди з різними верствами населення. Крім того завідуюча бібліотекою є народною майстринею по випіканню обрядових хлібів, жоден культурно-масовий захід не обходиться без її випічки, як місцевого так і районного значення.
Сільський клуб на 100 глядацьких місць знаходиться в приміщенні, яке побудоване у 18 ст., виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію адміністративного приміщення під сільський клуб. Не дивлячись на це у клубі працює три гуртки – художнього читання, вокальний та вишивання, в яких беруть участь 20 учасників.
Сільські аматори на чолі з завідуючою клубом беруть активну участь у культурному розвитку не тільки села, але й району, області. Неодноразово брали участь у святкуванні Дня незалежності України, представляли вироби місцевих умільців, на території громади щороку проводяться Дні села, у 2012 році проводилося свято Пирога, у якому кожна вулиця населених пунктів сільської ради презентували свої вироби.

Два фельдшерських пункти, в яких працюють два медичних працівники та два молодших медичних працівники надають медичну допомогу населенню сільської ради.

У с.Пирогів у 2012 році створено дитячий будинок сімейного типу, в якому на даний час виховується 10 дітей позбавлених батьківського піклування. У даному будинку створено всі умови для проживання дітей.

Трудові ресурси:
Соціальна структура населення Пільгові категорії
- пенсіонери – 125
- діти (шкільн. і дошкільн. віку) – 65
- працівники освіти – 2
- працівники культури – 2
- працівники медицини – 4
- працівники с/г підприємств - 46
- працівники транспорту та зв’язку – 2
- приватні підприємці – 1

1. Ветерани війни- 30:
інваліди війни - 1;
учасники бойових дій – 2;
учасники війни – 25 ;
член сім’ї померлого у ВВв - 2.
2. Особи ЧАЕС 4 категорія -
3. Діти війни- 34 ;
4. Ветерани праці – 41 ;
5. Прийомні сім’ї (ДБСТ) – 1 (виховується 10 дітей)
6. Багатодітні сім’ї – 4;
7. Діти з багатодітних сімей- 18;

Господарський потенціал села:
ПРОМИСЛОВІСТЬ
ТОВ «ГранМайстер» - спеціалізується на видобуванні сірого граніту та його обробки.

СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА

№ п/п Назва підприємства Кількість працюючих Коротка характеристика про діяльність
1. ПСП «Україна» 35 Вирощування зерняткових плодових та зернових культур,
2. ПСП «Пирогівське» 3 Вирощування зернових культур
3. ФГ «Родючість КО» 27 Вирощування зерняткових, ягідних, плодових та зернових культур
4. СФГ «Терра» 12 Вирощування зернових культур, тваринництво (ВРХ, свині, вівці, птиця)
5. СОК «Союз» 1 Обслуговування населення (надання послуг з обробки присадибних ділянок)

МАЛЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО
У сфері торгівлі працює 1 приватний підприємець, розташований кіоск з продажу товарів першої необхідності.
Інноваційний потенціал:

Конкурентні переваги:
Земельні ділянки (промислові майданчики) для будівництва промислових об’єктів
1. Господарські двори колишніх сільськогосподарських підприємств, наявні вільні господарські приміщення. У с.Пирогів до 1995 року функціонував великий комплекс по вирощуванню ВРХ, є можливість розвивати цю галузь і надалі.

Наявні виробничі, офісні приміщення, які можуть використовуватись інвесторами під промислові об’єкти, торгові та офісні центри
1. Двоповерхова будівля малосімейного гуртожитку на 16 однокімнатних квартир, загальною площею біля 800 м.кв.
2. Двоповерхова будівля 8-ми квартирного житлового будинку у якому 6 вільних квартир.
3. Багато вільних адміністративних приміщень, що є власністю територіальної громади.

Територія громади має потенціал для розвитку. Чекаємо інвесторів для розробки родовищ глини, піску, граніту.
Концепція розвитку сільських територій очима органів місцевого самоврядування

У травні Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за сприяння проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» провела низку круглих сто

OPEN ECONOMIC FORUM 2:0